Volinikud võtsid lobudike omanikud letti (5)

Kuressaare linnavolikogu ehitus-keskkonnakomisjoni koosolekul selgus, et kesklinna piirkonnas linnapilti risustavate hoonete omanikud kavandavad nende lõhkumist, kordategemist või ei ole neil mingeid plaane.

Linnavalitsuse ehitusjärelevalve insener Aivo Kesküla ütles Oma Saarele, et pargi ääres asuv Kaitseliidu hoone lubatakse korda teha aastaks 2011. “Komisjon jäi siiski kahtlevale seisukohale, sest Kaitseliit on varemgi erinevaid tähtaegu välja käinud,” selgitas Kesküla. “Viimati lubati Allee 1 maja korda teha mereparaadi ajaks, mis toimus kolm aastat tagasi.”

Aivo Kesküla rääkis, et Pikk tn 44 asuva Kuressaare ühe vanima maja omanikud on väitnud, et maja mahalõhkumist keelab muinsuskaitse. Samas on linnavolinik Enn Rettau muinsuskaitsest järele uurinud, et omanikud pole tegelikult muinsuskaitselt selleks luba küsinudki.
“Ehk ei keela muinsuskaitse ka lõhkumist, kuid selleks on vaja koostada eritingimused,” selgitas Kesküla.

Kesklinnas Lasteaia 8 / Turu 6 kinnistul asuva tondilossi omanik sooviks maja maha võtta, kuid seda ei lubata. “Seal tehakse ilmselt ettekirjutus katta hoone rohelise võrguga, kui midagi selle korrastamiseks ette ei võeta,” sõnas Kesküla.

Kuursaali omanik plaanib hoone korrastada, et suveperioodil seda kasutada, Tolli tn 1 asuva endise raamatukogu hoone kasutuse osas mingeid plaane esialgu pole.

Teadmata on ka endise teenindusmaja tulevik, kuhu omanik plaanis spaa rajamist, kuid ei saanud kõrval asuva kinnistu omanikuga kokkuleppele parkla rajamise osas. Ka naaberkinnistu hoonega pole omanikul mingeid plaane.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)