Vilistlane kutsub suletava kooli toetuseks kätest kinni võtma (29)

Vilistlane kutsub suletava kooli toetuseks kätest kinni võtma

KUTSUB ÜLES: Hendrik Kuusk leiab, et Kuressaare põhikooli sulgemise teema on väärt tähelepanu. Kasvõi austusavalduse näol juhul kui siiski otsustatakse tema vana kool lukku panna.

Internetis levib üleskutse korraldada aktsioon seoses Kuressaare põhikooli võimaliku sulgemisega. Kirja autor loodab enne järgmisel nädalal toimuvat linnavolikogu istungit selleks kokku saada piisava arvu vilistlasi ja panna volikogu mõtlema, mida nad õigupoolest sulgema hakkavad.

“Sinu vana hea kool on raskustes ja vajab Sinu abi,” alustab 2004. aastal Kuressaare põhikooli lõpetanud Hendrik Kuusk peamiselt internetis levinud üleskutset.

“Kutsun enne seda kuupäeva (26. veebruari, mil toimub linnavolikogu istung – toim) kõiki vilistlasi üles kokku saama ja kätest kinni võtma, et näidata linnaisadele ja rahvale, kui armastatud kooli nad sulgema hakkavad. See on üsna lootusetu üritus, kuid parem kui mitte midagi. Ehk saame veel midagi teha, ehk on volikogu liikmedki kõigest inimesed?” öeldakse üleskutses.

Vilistlastele mõeldud

“See kool on andnud palju mulle ja paljudele teistele inimestele, ta väärib, et teda nüüd meeles peetakse ja aidatakse,” rääkis Tartu ülikoolis ajakirjandust õppiv Kuusk, lisades, et saab aru ka sellest, et kooli sulgemisest päästa ei ole enam võimalik.

“Linnaisad on oma otsused teinud ja ju on nii siis kõige õigem,” mõistab Kuusk olukorra lootusetust ning märgib, et pigem oleks selline vilistlaste kokkusaamine koolile austusavalduseks.

Üleskutse netti üles riputanud Kuusk otsib kaaslasi peamiselt vilistlaste seast. “Kõik on alles väga värske ja kõigest idee,” ütles Kuusk, lisades, et kooliõpilasi ta oma üritusse kaasama ei hakka.

“Õpilaste kaasatulek on nende enda asi. Ma ei taha kedagi tundide ajal välja ajada nagu vene kooliõpetajad Tallinnas oma õpilasi pronkssõduri ette tassisid,” kinnitas Kuusk.

Kooli plaanib ta siiski teavitada ning kui kaasa lüüa soovijaid on, siis on nad teretulnud, kuid põhiliselt ootab ta siiski vilistlasi.

Otsust varjab saladuseloor

23. veebruarile planeeritud ürituse plaanist õhkub ka rahulolematust kooli sulgemise protsessi korralduse vastu.
“Trall selle (kooli sulgemise – toim) ümber on käinud juba aastaid. Paraku on otsustamise ümber olnud pisike saladuseloor,” märkis Kuusk, viidates, et ühe kooli sulgemisest Kuressaares on räägitud juba ammu, kuid alati kaudselt ja ringiga.

Samas on ikka vihjatud Kuressaare põhikoolile. “Nii suretati see kool hirmujuttudega juba ammu välja,” arvas Kuusk, kelle arvates ei olnud ootamatu kooli sulgemise otsus, vaid pigem viis, kuidas seda tehti. “Täpselt ei ole siiani selge, kes selle otsuse tegi, kas ekspertgrupp või linnavalitsus.

Argo Kirss (abilinnapea – toim) käis koolis õpetajatele tühja juttu rääkimas, andes tühje lubadusi nagu näiteks, et järgmisel õppeaastal aastal põhikool saab esimese klassi. Sellest jutust taganes ta kõigest kahe nädalaga,” sõnas Kuusk.

Kuuse arvates peaks rahvale tutvustama sellise otsuse selgeid argumente. “Seda ei ole aga siiani tehtud. Saan aru, et otsus oli vajalik, aga vormistus jättis soovida,” ütles vilistlasi koolile austust avaldama ootav Kuusk.


Hendriku üleskutse:

Kõik head inimesed, kes on õppinud või õpivad Kuressaare põhikoolis, teie kool vajab abi ja toetust. Aega on vähe ja lootust veel vähem.

Kes on vähegi huvitatud oma koolile viimast võimalust elule andma võtke minuga ühendust. Hendrik Kuusk 53 473 699 või saatke kiri hendrik.kuusk@hotmail.com . Teeme koos ühe ilusa tänukummarduse.

Samuti on Kuressaare põhikooli kantseleis võimalik anda allkirju KPK koolina jätkamise toetuseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 87 korda, sh täna 1)