Päästeamet tänab kolme saarlast elupäästmise eest (2)

Siseministeeriumi kantsler Märt Kraft ja päästeameti peadirektor Kalev Timberg annavad täna Tallinnas üle päästeteenistuse aumärgid ja Elupäästja medalid, mille pälvivad ka kolm saarlast:

MEELIS KOMBE, EIKO ORIEHOVS: 22. novembri öösel, pisut enne kella kolme sai Kuressaare päästekomando väljakutse Kuressaare linna Pargi tänavale, kus põles kahekorruselise puidust elumaja teisel korrusel asuv korter.

Majaelanikud rääkisid, et põlevas korteris võib viibida ka inimene. Kuna korter oli mattunud paksu suitsu, oli nähtavus väga halb. Ometi leidsid päästjad kannatanu, kes lamas teadvusetult toas voodi kõrval maas.
Vanempäästja Meelis ja päästja Eiko tõid inimese tulekoldest välja ning andsid meedikute hoole alla.

PEETER KIIREND: Tänavu 30. jaanuaril oli Orissaare päästekomandos meeskonnavanemana töötav Peeter Kiirend vabal päeval mandril käimas. Kui Peeter Virtsu poole sõitis, et parvlaevaga kodusaarele naasta, märkas ta Hanila vallas Hanila-Silluksel äkki tee ääres suurt tuld ja pidas seda algul lõkkeks. Tähelepanelikumal silmitsemisel sai ta aru, et “lõke” liigub.

Peeter pidas auto kinni ning kiirustas asja lähemalt uurima. Nüüd selgus, et tegemist on inimesega, kelle riided ja habe olid leekides. Peeter kustutas leegid kättesaadud vahendite abil kiiresti. Ta sai ka ise seejuures kätele põletushaavu.

80-aastane raskeid põletushaavu saanud tuleohver viidi kriitilises seisundis Pärnu haiglasse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)