Lugeja kiri: Mustjala lasteaed sai 30

Lasteaia juhataja Malve Kolli tänas praeguseid ja endisi töötajaid. Vallavanem Kalle Kolter meenutas lasteaia ajalugu ja rääkis, et ka viiekümnendate algul oli Mustjalas lastehoiukoht, mis rahvasuus sai nimeks “titla”, veel kiitis ta praegust juhatajat majas tehtud uuenduste eest.

Volikogu esimees Toivo Lõhmus rääkis muuhulgas ka lastevanemate ja töötajate murest praeguse lasteaiamaja saatuse pärast. Endine juhataja Ester Pulk meenutas lasteaia juhtimist kolhoosiajal – võrdles tolleaegseid ja tänapäevaseid võimalusi ning toonitas, et see maja on laste maja. Häid soove jagus veel rahvamaja juhatajalt Reine Vinterilt ja raamatukogu juhatajalt Milvi Krischkalt.

Lasteaialapsed laulsid ja lugesid päevakohaseid luuletusi, lasteaiavilistlastest koolilapsed tulid muusikalise tervitusega ning aktuse lõpetas laste ja töötajate ühislaul “Lasteaia auks”, mille sõnum oli hea tuju tähtsus. Pärast aktust oli ühine sünnipäevatordi söömine.

Aastapäevaks olid majas üleval fotostendid, vaatamiseks väljas albumid, valminud oli lasteaia ajalugu tutvustav voldik ja meenena lasteaia logoga tass. Oli üks armas pidu.

Mustjala lasteaias on kolmekümne aasta jooksul käinud 283 last ja töötajaid on olnud 29.

Elle Viira
lasteaiaõpetaja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)