Kuressaare sai eile teise naabrivalvepiirkonna

Kuressaare sai eile teise naabrivalvepiirkonna

NAABRIVALVE: Anneli Arder loodab, et naabrivalve silt maja seinal distsiplineerib noori rohkem.

Eile allkirjastati Kuressaare linnavalitsuses koostööleping, millega alustab tegevust Torni tänav 7 naabrivalvesektor, mis on Kuressaares teine.

Vastloodud naabrivalvesektori vanema Anneli Arder sõnul neil suuri probleeme turvalisusega ei ole olnud.
“Vaid poisikesed tõmbavad parkimiskohti tähistavaid numbreid maast välja,” rääkis Arder.

“Linnal on hea meel, et see initsiatiiv ja ettevõtmine teoks sai,” rõõmustas abilinnapea Urmas Sepp.
Abilinnapea Kalle Koov lisas, et naabrivalve elavdab kodanike omavahelist läbikäimist ja suhtlemist.

Kuressaare korrakaitsetalituse vanemkomissar Kaido Vahter ütles, et naabrivalvesektoreid võib nimetada politsei partneriks, sest nad ajavad ühte asja.

“Politseile on see igati abiks,” sõnas Vahter, lisades, et inimesed, kes on naabrivalvesektoriga liitunud, tunnevad huvi enda ja naabri turvalisuse vastu ning annavad politseile kindlasti teada igasugustest väärnähtustest.
Kuressaare Hariduse tänava naabrivalvesektori vanem Jaan Paltser tõi näite, et aasta esimene tulekahju Kuressaares Hariduse tänaval avastati just tänu naabrivalvele.

Paltser tõi veel hulga positiivseid näiteid, märkides, et juba silt “naabrivalve piirkond” distsiplineerib kindlasti neid, kes seal piirkonnas pahatahtlike mõtetega liiguvad.

“Kui näen, et on midagi kahtlast, siis kutsun korrale või sekkun,” rääkis mees, kelle kinnitusel ei ole ka nende piirkonnas midagi drastilist juhtunud, kuid korrale on ta inimesi kutsuma pidanud nii mõnigi kord.
MTÜ Eesti Naabrivalve tegevjuhi Tiina Ristmäe sõnul on naabrivalve liikumise üks põhieesmärke just kuritegude ennetamine.

“Põhimõte ongi see, et kui sa märkad midagi kahtlast, siis anna teada,” ütles Ristimäe, selgitades, et see, kuidas valve majas või piirkonnas korraldatud on, sõltub vajadusest ja sellest, kuidas inimesed omavahel kokku lepivad.

Eile allkirjastatud koostöölepingu osapooled on naabrivalvesektor, Kuressaare linnavalitsus, Kuressaare politseijaoskond.
Esimene naabrivalvesektor loodi Kuressaares 27. septembril 2007, ning selle moodustavad Hariduse, Rehe ja Traktori tänava elanikud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 83 korda, sh täna 1)