Bussiliinidest huvitub viis ettevõtet

Saare maakonna bussiliinide teenindamiseks välja kuulutatud riigihankel osalemiseks saatis taotlused viis ettevõtet, kelle seast maavalitsus hakkab homme välja valima neid, kes vastavad esitatud nõuetele ning kellega hakatakse edasi läbi rääkima.

Maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mika Männik ütles, et kõige optimistlikuma plaani järgi võiksid lepingud uute vedajatega olla sõlmitud 1. aprilliks. Hankel osaleda soovivate ettevõtete nimesid ta hetkel ei nimetanud, öeldes, et seda keelab seadus.

Bussiliinide hanke menetluse liik on võistlev dialoog, mis tähendab, et hanketingimuste üle läbi rääkima hakatakse kõigi kvalifitseerunud ettevõtetega ning selle dialoogi ajal võidakse arutada kõiki lepingutahke.

Dialoogi käigus saavad osalejad vastavalt oma kogemustele, võimalustele ja oma nišile hakata välja pakkuma, millist osa liinidest keegi sõita soovib. Kui kõik on kokku lepitud, saavad osalejad teha viimase hinnapakkumise.

Männik ütles, et on võimatu ette ennustada, mitu bussifirmat lõpuks maakonna liine sõitma hakkab. “Meie soov on, et vedajaid oleks palju ja turul tekiks reaalne konkurents, et inimestel oleks võimalik võrrelda,” selgitas ta.

Väljakuulutatud riigihanke järgi otsitakse vedajaid kümneks aastaks liinivõrgule, mille koostas OÜ Positium LBS ühistranspordiuuringu põhjal. Selle järgi on maakonnas aastas kokku veidi üle 1,6 miljoni liinikilomeetri ning võrk koosneb eeldatavalt 18 liinist ja 100 reisist päevas. Bussid, mida uued vedajad kasutama hakkavad, ei tohi olla vanemad kui 15 aastat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)