Süütaja astus kohtu ette (6)

Eile oli Kuressaare kohtumajas kohtu ees naine, kes süütas naabritega tekkinud tüli käigus naabrile kuulunud kuuri ning pani teisel naabril põlema trepikoja uksemati.

Süüdistuse järgi süütas varem kohtulikult karistamata 32-aastane naine kaks aastat tagasi oma elamu hoovis kuuri, mis kuulus tema naabrile. Tulekahjuga tekitas ta mehele olulise kahju, sest hävis nii kuuris hoitud auto kui ka muud tööriistad. Mõned kuud hiljem, oktoobris süütas ta sama mehe korteri ukse taga jalatsitega kasti.

Arvete klaarimine ei olnud sellega aga lõppenud. 2006. aasta mais süütas kohtualune trepikoja koridoris teise naabri uksemati, nädal hiljem seina ukse kõrval. Oktoobris valas ta taas uksemati bensiiniga üle, kuid siis jõudis kannatanu sekkuda ning kuritegu jäi lõpule viimata.

Kohtualune tunnistas end süüdi ja kahetses tehtut ning lubas, et ei pane enam toime ühtegi kuritegu. Prokurör nõudis eile kohtus vastavalt kokkuleppele naisele karistuseks ühe aasta ja viie kuu pikkust vangistust tingimisi kaheaastase katseajaga. Kohus otsustab täna, kas ta kinnitab kokkuleppe.

Kohtus juhiti kohtualuse tähelepanu ka sellele, et kuritegu oli ohtlik, sest põlemisel tekkinud vingu tõttu oleks võinud keegi hukkuda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)