Saarlastele jääpurjetamises esimene medal ajaloos

Nädalavahetusel Hiiumaal Orjaku lahel peetud jääpurjetamise Eesti meistrivõistlustel Monotüüp XV klassis saavutasid Saaremaa merispordi seltsi võistlejad Veljo Heinmets ja Roland Pildre hõbemedali. See on Saaremaal esimene selle klassi Eesti meistrivõistluste medal läbi ajaloo.

Palju ei jäänud saarlastel puudu ka meistritiitlist, kuna kirkaima medali saatus otsustati alles viimases sõidus.
Seni sõitudes kaks võitu ja kaks teist kohta kirja saanud Heinmets ja Pildre pidid viimases sõidus siiski alla vanduma Peeter Sinivälile ja Rein Leitmaale, ning seega tuli vahetus võistluses leppida hõbedaga.

“Kahes esimeses sõidus saime ka peksa. Kord on üks peal, kord teine,” ei osanud tulemusega rahule jäänud Veljo Heinmets põhjust välja tuua, miks võit käest läks.

Lisaks Heinmetsale ja Pildrele oli jääl veel kolm saarlaste paatkonda. Neljanda kohaga lõpetasid Meelis Saarlaid – Urmas Kruusmägi ning viienda kohaga Ott Kolk – Kaarel Trei.
Eesti jääpurjetamise Monotüüp XV liidu presidendi Olev Roosma sõnul lähevad tänavused Eesti meistrivõistlused oma olulisusega ajalukku just saarlaste jaoks.

“Heinmetsa ja Pildre hõbemedal on Saaremaale ajaloo esimene medal Monotüüp XV Eesti tiitlivõistlustelt. Ühtlasi on see esimene kord, kui saarlased olid esindatud koguni kolme meeskonnaga ning saime samas pidada ka esimesed Saaremaa meistrivõistlused,” rääkis Roosma.

“Samuti tuleb uhkust tunda Saare tiimi Ott Kolk – Kaarel Trei üle, kes on küll tublid jääpurjetajad, ent see nädalavahetus oli nende jaoks elus üldse esimene kord Monotüüp XV-l sõita. Samas olid nad nii tugevad tegijad, et ei jäänud konkurentidest kordagi oluliselt maha.”

Orjaku pakkus jääpurjetamise jaoks ideaalseid ilmastikuolusid. Miinus 3–4-kraadine õhutemperatuur, 6–7 m/s puhunud tuul ning praktiliselt puhas jää võimaldasid võistlejatel sisse võtta kiiruse 60–70 km/h.

Järgmine suursündmus Monotüüp XV klassis on 20.–28. veebruaril Poolas järjest toimuvad EM, Euroopa Karikavõistlused ning MM, kuhu eeldatavasti sõidavad võistlema ka kõik kuus Eesti meistrivõistlustest osa võtnud meeskonda.

Veljo Heinmetsa sõnul minnakse püüdma eelmisest aastast paremat kohta. Mullu olid saarlased EM-l kuuendad ja MM-l 11. kohal. Kokku on MM-le praeguseks registreerunud 38 paatkonda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)