Riik pani piirivalvurite kodud müüki (5)

Siseministeerium pani enampakkumisele 34 Kuressaares asuvat korterit, kus elavad praegu piirivalvurid või endised piirivalvurid oma perega.

Kuressaares Sirge tn 2, Kaare tn 10 ja 12 majades asuvate korterite müüki on siseministeerium Oma Saare andmeil ette valmistanud juba kümmekond aastat, korterid lasti ära hinnata eelmisel aastal.

Kuid müük langes paraku kinnisvaraturu madalseisu aega. Kahetoaliste korterite alghinnad algavad sõltuvalt majast 213 000 või 349 000 kroonist, kolme- ja neljatoaliste hind on sadakond tuhat krooni kõrgem. Kalleimad korterid maksavad 480 000 krooni.

Piirivalveameti pressiesindaja Kaisa Pungas ütles Oma Saarele, et praegustel elanikel on eelisostuõigus. “Juhul kui keegi teine pakub korteri eest kõrgemat hinda, siis on praegusel elanikul võimalus parima pakkumise teinud isiku asemel korter parima pakkumise hinnaga ära osta,” selgitas ta.

Kaisa Pungas rääkis, et kui praegune elanik ei soovi eluruumi parima pakkumise hinnaga osta, läheb üürileping uue omanikuga edasi ning edasised toimingud uue omaniku ja korteri elaniku vahel toimuvad piirivalvest sõltumatult ja vastavalt võlaõigusseadusele.

Kui korterid esimesel ringil ostjat ei leia, lähevad eluruumid kordusmüüki. Võõrandamise otsus on tehtud ning müüki ei peatata, kinnitas Pungas.
“Välja kedagi ei tõsteta. Nii kaua, kuni eluruum ei ole müüdud, jätkub üürisuhe ja üürilepingud kehtivad edasi, ent suund on võetud üleminekuks turuüüridele,” sõnas ta.

Kaisa Pungase sõnul on elamufondi ülalpidamine riigile kulukas ning võõrandamise eesmärk on vähendada eluruumide korrashoiu, remondi ning haldamisega kaasnevaid kulutusi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 62 korda, sh täna 1)