Ooperipäevad tulevad uhkemad kui mullused (2)

Ooperipäevad tulevad uhkemad kui mullused

OOPERIPÄEVAD EI TEE JÄRELEANDMISI: Urve Tiidus, Aarne Mikk, Eesti Kontserdi turundusjuht Marika Pärk ja Aivar Mäe lubavad suurepäraseid elamusi.

Eile algas Saaremaa ooperipäevade piletite müük ning lõunase seisuga ehk esimese kolme tunniga oli 860 pääset müüdud. Korraldajate sõnul on galakontserdi ja Verdi “Reekviemi” sooduspiletid juba otsas.

Eesti Kontserdi direktori Aivar Mäe sõnul ei ole ooperipäevade mahus ega kavas seoses majandussurutisega kokkutõmbamisi tehtud. Vastupidi, kuna algselt oli plaanis viia festival Kuressaarest ka teistesse Saaremaa piirkondadesse, on kavas kontserdid nii Valjala, Kihelkonna, Mustjala kui ka Muhu kirikus.

“Rahvusooper Estonia poistekoor Hirvo Surva juhatusel annab maakirikutes kontserdi “Ave Maria”,” rääkis Mäe.
Nii Mäe kui ka Kuressaare linnapea Urve Tiidus nentisid eilsel Arensburgis peetud pressikonverentsil, et raskel ja keerulisel ajal vajab rahvas palju enam vaimutoitu ning ooper seda kahtlemata on.

“Kindlasti tulevad tänavused ooperipäevad eelmistest kvaliteetsemad – ooperimaja tuleb parem ning suurem, nii et kui kui eelmisel aastal mahutas ooperimaja 1088 külastajat, siis tänavu saab kõrgkultuuri nautida ühekorraga 1400 inimest,” ütles Mäe.

Nädal täis muusikaelamusi

Saaremaa ooperipäevade kunstiline juht Aarne Mikk lubas ooperisõpradele suurepäraseid muusikaelamusi.
Nii näiteks avaneb ainulaadne võimalus kuulata Soome kuulsaid basse Matti Salmineni (kelle siiatuleku üheks põhjuseks on muuseas ka golfikeskuse valmimine) ja Jaakko Ryhäneni ning bariton Jorma Hynnineni, galakontserti dirigeerib Neeme Järvi ja festivali peaesineja on tänavu Läti Rahvusooper.

Aarne Mikk nentis, et tänavusi ooperipäevi läbib kaks teemat – üks on Saaremaa ja tema naabrid (Läti ja Soome) ning teine ooper Saaremaal.
Et tänavu täitub 75 aastat kunagi La Scalasse Eestist esimesena õppima läinud ooperilaulja ja puhastverd saarlase Hendrik Krummi sünnist, on suure laulja mälestusele pühendatud nii näitus kui ka mälestusõhtu Kuressaare Linnateatris.

Põnevaks kujuneb kindlasti ka Jaakko Ryhäneni lahtine laulutund, milles õpipoisi rollis ka eilsel pressikonverentsil esinenud Priit Volmer. “Oleme pannud südamele Saaremaa muusikaõpetajatele, et nad saadaksid laulutundi need noored, kes võiksid tulevikus olla Hendrik Krummi ja Ain Angeri sugused tähed,” rääkis Mikk, kelle sõnul ongi laulutunni nimeks “Jaakko Ryhänen otsib uusi ooperihääli Saaremaalt”.

Tänavuste ooperipäevade eelarve on 5,2 miljonit krooni, sellest pool loodetakse saada piletimüügi tulust. Jätkuvalt tasuta on huvilistele Arensburgi õuel toimuvad autogrammitunnid, ooperikooride kontsert Kuressaare kuursaali kõlakojas ning ka Hendrik Krummi mälestusõhtu.

Aivar Mäe sõnul tehakse aga juba plaane ka järgmisteks aastateks. Nii peaks 2010. aasta Saaremaa ooperifestivali peaesineja olema Rahvusooper Estonia ning 2011. aasta peaesineja Rootsi Kuninglik Ooper.


Saaremaa ooperipäevad toovad saarlasteni ja muusikasõpradeni:

Ilkka Kuusisto mono-ooperi “Vabaduse vang”, Richard Wagneri ooperi “Lendav hollandlane” (Läti Rahvusooper, dirigent Cornelius Meister Saksamaalt), Giacomo Puccini ooperi “Turandot” (Läti Rahvusooper), Ooperigala (Läti Rahvusooperi orkester ja koor, dirigendid Eri Klas ja Gintaras Rinkevičius), Giuseppe Verdi ooperi “Trubaduur” (Vanemuine) ja Verdi “Reekviemi” (Läti Rahvusooper, dirigent Neeme Järvi). Lisaks annab Kuressaare linnuses kontserdi Jorma Hynninen ning samas toimub ka Läti solistide kammerkontsert. Kihelkonna, Muhu, Mustjala ja Valjala kirikus esineb Rahvusooper Estonia poistekoor Hirvo Surva juhatusel ning autogrammitunde annavad Läti Rahvusooper, Jorma Hynninen, Eri Klas, Matti Salminen ja Neeme Järvi. Kuressaare Linnateatris toimub Hendrik Krummi mälestusõhtu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 95 korda, sh täna 1)