Kohus mõistis sõbra surma põhjustanud noormehe vangi

Kuressaare kohtumajas mõisteti eile kaks aastat vanglakaristust Laas Jezovile, kes sõitis autoga purjuspäi surnuks oma sõbra ning põhjustas vigastusi veel kolmele kaaslasele.

Mõistetud vanglakaristusest tuleb Laasil reaalselt ära kanda neli kuud, ülejäänud karistus mõisteti tingimisi kaheaastase katseajaga, mil noormees on allutatud käitumiskontrollile. Lisaks sellele võeti noormehelt kaheks aastaks ära juhtimisõigus.

Laas tunnistas kohtus oma süüd ning kahetses puhtsüdamlikult.
Hukkunud noormehe vanemad saatsid kohtule kirja, milles nad ei taotlenud Laasile karmi karistust, vaid avaldasid soovi, et noormees saaks oma eluga edasi minna ning võimalusel ka neile toeks olla.

Traagiline õnnetus juhtus mullu 12. aprilli öösel, kui Laas tarvitas Kaarma vallas sõpradega alkoholi ning sõitis siis koos nendega oma Ford Escortis mööda valda ringi. Kell 2.45 kaotas Laas Laadjala–Karja tee 8. kilomeetril auto üle kontrolli ning sõitis kurvis teelt välja vastu puud.

Auto tagaistmel olnud 22-aastane Andres paiskus kokkupõrke tagajärjel sõidukist välja ning suri saadud vigastustesse õnnetuskohal.
Autot juhtinud keskmises joobes Laas ja sõidukis olnud 18-aastane Tanel, 20-aastane Ülari ja 20-aastane Kristel said vigastada ning kiirabi viis nad Kuressaare haiglasse.

Hiljem selgus, et Taneli vigastused olid sedavõrd rasked, et põhjustasid talle pikaajalise tervisekahjustuse, teiste eluga pääsenute vigastused olid kergemad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)