Lümanda koolis kulmineerus sõbrapäev videosalvestiste vaatamisega

Lümanda koolis on sõbrapäeva juba aastaid tähistatud. Nii ka tänavu. Reedel tegutses õpilasomavalitsuse juhendamisel sõbrapäeva postkast ja päev kulmineerus koolipere kogunemisega saali, et vaadata ühiselt õpilaste valmistatud videosalvestisi. Videoklippide konkurss kuulutati välja kooli 113. sünnipäeval jaanuari alguses.

Esimene klass salvestas oma oskusi pallimängus, ronimises ja kooli kelgumäel kelgutamises. Nemad soovivad saada tublideks sportlasteks.
Teine klass tundis rõõmu laulmisest ja klassikaaslastest. Kooli suurimas klassis on palju andekaid joonistajaid, võimlejaid, võistlustantsija ja jalgpallifänn.

Kolmanda ja neljanda klassi lapsed tegid oma õpilasfirma. Nad meisterdasid jõulukaunistusi ja käisid neid edukalt Lümanda kultuurimajas jõululaadal müümas. Niimoodi tegutsedes uued ettevõtjad ja aktiivsed ühiskonnaliikmed kasvavadki.

Viies ja kuues klass näitas ühishobi – rahvatantsu. Parim kingitus neile enestele oleks pääs eeloleval suvel suurele laulu- ja tantsupeole.
Seitsmendikud kujutasid end ette 15 aasta pärast. Nende hulgas on tulevased õpetajad, sportlased, maailmameredel purjetajad ja näitlejad. Eks aeg näitab, milline unistus neist täitub.

Kaheksas klass demonstreeris igaks elujuhtumiks sobivat universaalset koolivormi.
Kõige professionaalsemalt oli oma töö teinud üheksas klass. Videofilmis võrreldi koolielu õpetaja ja õpilase silmade läbi. Ka oli tunda head arvutikasutamisoskust.

Videoülevaadete tegemisel tegid õpilastega koostööd klassijuhatajad ja lapsevanemad. Vanemate klasside õpilased aitasid nooremaid, õpiti tundma uusi videovõimalusi ja veedeti koos sõbralikult aega. Kõik see rikastab koolielu, mida aastaid hiljem tore meenutada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)