Ahvenamaa loodab raskel ajal häid mänge

Ahvenamaa loodab raskel ajal häid mänge

MEENUTUS: Kui Ahvenamaa eelmiste mängude avatseremoonial marssis ei osanud nad veel arvata, et enda korraldatavatel mängudel tuleb avamise pealt kokku hoida.

Majanduslikest raskustest ei ole pääsenud ka suviseid Saarte mänge korraldav Ahvenamaa, kes on kulutuste vähendamiseks teinud mängude programmis mõningaid muudatusi.

“Majanduslangus mängib rolli ka meie eelarve juures,” ütles Oma Saarele juunis ja juulis toimuvate mängude organiseerimiskomitee esimees Dick Ekström, märkides, et nende jaoks mängib väga suurt rolli Inglise naela madal kurss.

“See on viinud meie eelarve raskustesse,” märkis Ekström.
Läbi aegade suurimaid Saarte mänge korraldavad ahvenamaalased ei ole pidanud siiski sportlaste heaolu ning võistluste läbiviimise puhul allahindlust tegema. Siiski tunnistab Ekström, et mõne koha pealt on kulusid kärpima hakatud.

“Me ei ole kärpinud ühegi teenuse pealt, kuid oleme ära jätnud mõne artisti avatseremoonialt,” selgitas Ekström. Tema sõnul on sellest kahju, kuna taheti pakkuda väga head ava- ja lõputseremooniat. “Nüüd on need jätkuvalt head, kuid tunduvalt odavamad,” rääkis Ekström.

Mängudel osalevate saarte poolt Ekströmi sõnul tühistamisi ei ole tulnud ja praegu on registreeritud 3211 mängudest osavõtjat, mis on läbi aegade suurim arv. Saaremaa delegatsioon on 168-liikmeline.
Saarte mängud avatakse 27. juuni õhtupoolikul Marienhamis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)