Priidi Saar plaanib Kaunispe sadama müüki (1)

Priidi Saar plaanib Kaunispe sadama müüki

 

Uue sadamaseaduse kulukates nõuetes pettunud Kaunispe sadama omanik Priidi Saar on sadama arendusplaanidest taganenud ja soovib sadama maha müüa.

“Sain täna hommikul kätte uue sadamaseaduse eelnõu, seal on, oi jumal, sellised nõuded, et otse hirmus,” ütles Priidi Saar (pildil). “Riigilõivud on nii suured, et kohutavad mind vana inimest ära, ja see viib mõttele, et ma loobun kõigest,” lausus ta.

Uue sadamaseaduse eelnõu järgi tuleks väikesadamate omanikel ehitus- ja kasutusloa eest välja käia vähemalt pool miljonit krooni riigilõivu, samuti peab sadamas olema atesteeritud sadamakapten.

Kulukates nõuetes pettunud Priidi Saar on pärast perekonnaga arupidamist jõudnud seisukohale, et riigi suhtumine väikesadamate arendamisse ei tekita kindlust ning sadam tuleb müüki panna. Sadama eest küsib Saar vähemalt 10 miljonit krooni.

Veel tänavu jaanuaris rääkis Priidi Saar Oma Saarele, et loodab sadama kordategemiseks ja sadamas toitlustuskoha avamiseks saada Saaremaa kalanduspiirkonna arengustrateegia raames seitse miljonit krooni.

Hea lestapüügisadamana tuntud Kaunispe sadamat hakati rajama Saare Kaluri kolhoosi poolt 1964. aastal praeguse omaniku Priidi Saare eestvedamisel. Priidi Saar ostis sadama Torgu vallalt 1990-ndatel ligemale 50 000 krooniga.

2005. aasta jaanuaritormis hävis ligemale 80 protsenti sadama kairajatisest, mille omanik taastas tormikahjude likvideerimiseks eraldatud toetuse ja oma vahendite arvelt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 104 korda, sh täna 1)