Lugeja kiri: Õnnelik kuraditosin (2)

8. veebruari ilusal hommikul kogunesid Tiirimetsa kodukultuuriseltsi Küünal liikmed koolimajja. Ülakorruse köök, saal ja laoruumid olid sigimist-sagimist täis.

Käis laua katmine, lisaks nõudele said lauale sätitud võileivatordid, võileivad, stritsel, kringel ja tort. Suurem osa laual olevast toidust oli seltsinaiste omavalmistatud. Kui Oeselg Anne pildi tehtud sai, siis võis pidu alata.

“Ah juba kolmteist aastat?” – “Kuraditosin aastaid koos käidud!” – nii algas arutelu. “Kolmteist aastat, mõelda vaid…” lausus Prei Erna. Ottis Milvi kohe järgi: “Vaat kui tublid need asutajaliikmed olid.”

Tublid tõesti – asutada selts ja suuta see elus hoida, ega see nii lihtne ka pole. Nende aastate jooksul on tehtud palju, kaugetel maadelgi käidud ja Eestimaad nähtud. Sellel pühapäevasel päeval ei räägitud sugugi minevikust, vaid ikka sellest, mis tulemas on.

Seltsi esinaine Juuli Pihl alustas juttu, kuidas edasi minna. Nimelt oleks vaja uus juhatus valida, aga õnneks või kahjuks ei olnud hääleõiguslik kogus liikmeid koos. Järgmiseks teemaks olid 2009. aasta tegemised.

Kolmeteistkümnendamal tegutsemise aastal pühendub selts õppimisele. Teemad, mille osas õpetussõnu oodatakse, said sellised: riideesemete uuendamine / kaasajastamine, puhastusvahendid meie kodudes, rahvameditsiin, esmaabi, magustoidud meie laual, lapitöö uuemad tehnikad, mesindus, viljapuude lõikamine, Saaremaa mõisad, jõuluehete ja -kaartide valmistamine, seente tundmaõppimine.

Õppimist on palju, seega on igas kuus käsil üks teema. Lisaks mahuvad plaani sõit Kambjasse, jaanipäev, Salme Suvi, küladepäev ja loomulikult seltsiliikmete sünnipäevad. Kevadtööd vajavad hoogtööpäeva, jaanituleplats korrastamist. Neid töid ja tegemisi Tiirimetsa endises koolimajas jagub. Annaks taevataat jõudu ja tahtmist kõik teoks teha, kuigi suurem abi oleks projektirahadest.

Toit oli maitsev ja päev tegus, lepiti kokku uus pühapäev ning kellaaeg ikka sama, kell 11. Ühiselt pesti nõud, korrastati laud ja ruumid. Ikka nii nagu see kuraditosin aastat ennegi tehtud. Veel kord palju õnne Tiirimetsa kodukultuuriseltsile Küünal!

Jelena Ptšenitšnaja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)