Kihelkonna hooldekodu toetuseks koguti kampaaniaga 10 000 krooni (3)

Kihelkonna hooldekodu toetuseks koguti kampaaniaga 10 000 krooni

ÕNNELIKUD: Heategevusega on nii, et rõõmu tunnevad sellest nii andjad kui saajad. Tiina Luks annab Külli Kunderile üle sümboolse tšeki Kihelkonna hooldekodu toetuseks.

Eile andsid ajalehe Oma Saar peatoimetaja Tiina Luks ja vastutav väljaandja Gunnar Siiner Kihelkonna hooldekodule üle sümboolse tšeki 10 000 kroonile. Raha koguti jõulude ajal heategevuskampaaniaga, mille algatasid Oma Saar ja Kadi raadio.

Kihelkonna hooldekodu juhataja Külli Kunder tundis heameelt saadud toetuse üle ning ütles, et selle raha eest saab hooldekodu muretseda abivahendeid, mis teevad nende maja elanike elu mugavamaks ning leevendavad haigustest ja vanadusest tulenevaid kannatusi.

“Lisaks spetsiaalsetele tõstelinadele saame osta käimisraami ja kui raha üle jääb, siis ehk ka funktsionaalkapi,” lootis Kunder, kes oli toetuse üle väga tänulik.

Gunnar Siiner ütles, et Kihelkonna hooldekodu valiti tänavuse jõulukampaania jaoks välja just seepärast, et tihtilugu kiputakse sääraste kampaaniate käigus eakaid unustama.
“Ometi jääme me ju kõik vanaks ning tahaksime, et meie ümber oleks siis kõik ilus,” rääkis ta.

Nii panidki Oma Saar ja Kadi raadio seekordse jõulukampaania fondi 5000 krooni, ülejäänu tuli annetustest.
Külli Kunder tänas kõiki toetajaid ning avaldas, et tänavune jõuluaeg tõi nende majja teisigi üllatusi. Nimelt kinkis pensionäride ühendus Rukkilill Kihelkonna hooldekodule 900 krooni, mille eest osteti vanurite mähkmeid.

Kui Oma Saar eelmine kord Kihelkonna hooldekodus käis, oli sealne maja täis jõuluootust. Külli Kunderi sõnul olid neil jõulud tõeliselt toredad. Jõuluvana koos päkapikuga käis kõikides tubades ning hooldekodu elanikud said endale mälestuseks foto, mis tehtud koos jõulutaadiga.

Nüüd, uue aasta alguses tehakse aga väikesi plaane. Suuri mitte, sest ees ootab kuue valla hooldekeskuse rajamine sinnasamasse.
“Oleme ikka vaadanud, et kõik, mis me siin ette võtame, meeldiks ka meile endile,” avaldas juhataja, kelle sõnul plaanitakse tänavu hädavajaliku remondi jaoks kulutada 50 000 krooni.

Kui aga õnnestub kuskilt projektist raha saada, paneb omaosaluseks õla alla kindlasti ka vald.
Tänavune jõulukampaania ei olnud Oma Saarel ja Kadi raadiol esimene. Aasta tagasi jõulude ajal koguti raha autoõnnetuses vigastada saanud Risko toetuseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 74 korda, sh täna 1)