Kuressaare uuendab linnastaadioni (1)

Pikaajalised vaidlused Saaremaa esindusstaadioni asukoha ümber on lõpule jõudnud ja Kuressaare abilinnapea Urmas Sepa sõnul võttis linnavalitsus seisukoha, et hetkel on mõttekam renoveerida vana staadion.

Ülejärgmisel nädalal kokku istuvas Kuressaare linnavolikogus tuleb otsustamisele 2010.–2013.a linnaeelarvetele kuni 8 miljoni kroonise rahalise kohustuse võtmine praeguse linnastaadioni renoveerimiseks.
Ülejäänud raha loodetakse saada uuest KOIT- kava voorust. Kokku vajatakse staadioni uuendamiseks 50 miljonit krooni ja staadion peaks valmima aastaks 2013.

Linnavolikogu otsuse projektis märgitakse, et kohustuste võtmise eesmärgiks on praeguse linnastaadioni vastavusse viimine rahvusvaheliste nõuetega nii, et sellest saaks Saare maakonna esindusstaadion.
Pea paar aastat on kestnud vaidlused selle üle, kas rajada Kuressaare gümnaasiumi juurde jäävale alale uus staadion või renoveerida vana.

Arutelud jõudsid juba niikaugele, et Kuressaare linnapea Urve Tiidus esines meedias avaldusega, et linnastaadioni rajamine KG juurde on juba otsustatud ning et vana staadionit soovib endale Eesti jalgpalliliit, et teha sellest Eesti jalgpallikoondise ametlik varu-staadion.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)