Saaremaa ja Hiiumaa ettevõtjad käisid Riia messil

Saaremaa ja Hiiumaa ettevõtjad käisid Riia messil

MESSIBOKS RIIAS: SA Saaremaa Turism tänab kõiki messil osalejaid ja neid ettevõtjaid, kes pidasid vajalikuks saata messile oma trükiseid. Meeldivate taaskohtumisteni kuu lõpus Vilniuse messil, kuhu jälle ühiselt minnakse.

Nädalavahetusel toimus Riias kuueteistkümnendat korda turismimess BALT-TOUR, millest võtsid osa ka Saaremaa ja Hiiumaa turismiettevõtjad.

Messile mineku korraldas SA Saaremaa Turism ning ühtlasi jätkus sellega koostöö MTÜ-ga Hiiumaa Turismiliit, sest juba teist välismessi järjest oldi väljas ühise stendiga. See oli ka üks põhjustest, miks messipind oli suurim, mis saarlastel kunagi Riias olnud – 20 m².

Koostöö messil sujus ning tänu ühisturundusele said mitmedki messikülastajad teada, et on olemas võimalus Saaremaalt Hiiumaale minna või vastupidi.

Ühine sõbralik koostöö üllatas aga mitmeid teisi Eesti ettevõtteid, kes imestasid, et kuidas igipõlised konkurendid äkki “ühise mütsi” all on. Ise ei ole me ennast erilisteks konkurentideks pidanud. Tundub, et kahe saare vahelised naljad jätkuvad siingi…

Hinnanguliselt oli messikülastajaid vähem kui varasematel aastatel (ametlikud andmed pole veel ilmunud). Üheks põhjuseks oli kindlasti asjaolu, et messipilet oli liiga kallis ning sellele lisandus veel parkimistasu. Arvestades, et messil käiakse tihti perega või mitmekesi, on pileti hind määrav. Korraldajatele tegid vastava märkuse ka mitmed Eesti eksponendid.

Võrreldes varasemate aastatega ei olnud ka Läti ise väga esinduslikult esindatud ja suured reisikorraldajad ei teinud aktiivseid messipakkumisi, kindlasti vähendas ka see messikülastajate arvu. Need, kes messile tulid, olid seega kindla sihi ja eesmärgiga ning tõeliselt potentsiaalsed kliendid turismiettevõtjatele.

Hoolimata kõigest oli saarlaste-hiidlaste juures sagimist ja uudistamist. Jätkuvalt tunti huvi spaapuhkuse vastu ning eriti nõutud olid need spaad, kes olid kohal messi eripakkumistega.

Külastajaid huvitasid ka aktiivse puhkuse pakkumised ning loomulikult saartele pääsemise võimalus, millega seoses tuleb märkida, et Ventspils–Mõntu liini ärajäämine kurvastas paljusid. Tundub, et see negatiivne turismiuudis polnud veel Lätti jõudnud.

Ühispinnal pakuti külastajatele proovimiseks Saaremaa piimatööstuse juuste, Saaremaa ja Hiiumaa leiba, hiidlaste kala, Veski kaeraküpsiseid, kõik ikka selleks, et külastajatele jääksid saared meelde ka toidu kaudu.
Messil töötati Saaremaa ja Muhu rahvariietes, mis eristas meid kõigist teistest messil osalejaist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)