Linnavalitsus soovib põhikooli liita Kuressaare gümnaasiumiga (57)

Linnavalitsus soovib põhikooli liita Kuressaare gümnaasiumiga

EI RÄÄGI: Kuressaare põhikooli direktor Jaan Lember kuulis põhikooli liitmise kavast Oma Saare andmeil teisipäeva õhtul, kuid keeldus eile kommentaaridest siiski. Väites, et pole ametlikku kirja selle kohta näinud.

Kuressaare linnavalitsus väljastas eile üllatusliku pressiteate, kus öeldakse, et teeb volikogule ettepaneku liita Kuressaare põhikool kahe aasta jooksul Kuressaare gümnaasiumiga.

“Koolide ühendamise tingib laste arvu jätkuv vähenemine, mille tulemusena on kolme aasta pärast võrreldes tänasega linna koolides kümme klassikomplekti vähem kui täna,” märgitakse pressiteates.

Kuressaare põhikooli direktori Jaan Lemberi väitel kuulis ta linnavalitsuse säärasest avaldusest esmalt ajakirjanikult ning ei soovinud teemat kommenteerida enne, kui on seda teadet oma silmaga näinud.

“Mina kui koolijuht sellega ametlikult kursis ei ole,” väitis Lember.

Koolide liitmist ei soovinud kommenteerida ka Kuressaare gümnaasiumi direktor ja linnavolikogu esimees Toomas Takkis, kes märkis vaid niipalju, et nüüd peab volikogu seda arutama ja otsustama.

Möödapääsmatu otsus

Linnavalitsuse kinnitusel jõudis säärase otsuse vajalikkuseni asja mitmeid kordi arutanud haridustöötajate ekspertgrupp, kelle arvates on koolivõrgu ümberkorraldamine möödapääsmatu.

Lisaks looks see käik uued võimalused huviharidusele, mis väljenduks huvihariduskeskuse avamises Kuressaare põhikooli ruumides juba kahe aasta pärast.

Võimalus kolida huviharidus ümber Kuressaare põhikooli on teemaks olnud varemgi, kuid mingeid seisukohti varem võetud ei ole.
Linnavalitsuse arvates võiks liitumisprotsess volikogu heakskiidu korral alata juba 2009. aastal, kui Kuressaare põhikoolis sügisel esimest klassi enam ei avata.

“Praegusel hetkel on liiga vara prognoosida kõike detailselt, ehk kuidas kõik paari aasta pärast täpselt toimima hakkab, selge on aga see, et ekspertgrupi valitud tee annab kõige terviklikuma tulemuse” ütles hariduse eest vastutav abilinnapea Argo Kirss.

Kõik ühte majja

Asjade selline käik tähendaks seda, et Kuressaare gümnaasiumi viiakse üle nii põhikooli lapsed kui ka personal.
Ruumipuudust Kuressaare gümnaasiumis tekkida ei tohiks, kuna selles koolihoones on olnud lapsi rohkemgi kui seal hetkel on ning lähiaastatel nende arv ka väheneb.

Kirsi sõnul vaagis ekspertgrupp väljakäidud plaani nii plusse kui ka miinuseid ning grupi 14 liikmest 12 pooldas just kahe kooli liitmist, pärast mida saaks praegune põhikoolihoone ka uue funktsiooni, mille järele on linnas ilmselge vajadus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 53 korda, sh täna 1)