Jahimehed ei usu Vigala Sassi väiteid (28)

Jahimehed ei usu Vigala Sassi väiteid

Kärla jahimehed Toivo Vaik ja Janis Niit on laskekatsed sooritanud ja lastud loomad üles leidnud.

Kolme Leisi vallas tegutseva jahiseltsi esindajad ei nõustu teisipäeva õhtul “Reporteris” esinenud Vigala Sassi väidetega, et Leisi valla metsades käib kontrollimatu jahitegevus.

“See on laim kogu Leisi valla jahimeeste kohta,” kinnitas Metsküla jahiseltsi esimees Allan Pulk, lisades, et samuti ei ole neil probleeme salaküttidega.
Vigala Sassi väited üllatasid ka keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo juhatajat Tõnu Ausi.

“Mulle tulid need väited ootamatult,” ütles Aus, lisades, et kui on jahipidamise kohta kaebusi, on inspektorid alati välja sõitnud ja asja menetlenud, kuid televisioonis väite esitanud kodanik ei ole kunagi ühestki rikkumisest teada andnud.

Leisi metsades käivat Vigala Sassi teeb murelikuks see, et metsas käijad jätavad lastud loomi tihtipeale metsa. “Meil on parki tulnud täiesti puruks lastud loomad,” rääkis Sass.

“See jutt ei kannata kriitikat, siin peaks olema mingeid fakte,” kommenteeris Sassi juttu Leisi jahimeeste seltsi esimees Aivo Tabri, selgitades, et sellel, miks loomad on haavatud ja vigastatud, võib olla mitmeid põhjusi, ka näiteks avariid, juhul kui juht jätab keskkonnainspektsiooni juhtunust teavitamata.

Tabri sõnul on Sassi park piiratud kõrge aiaga ja ta ei kujuta ette, kuidas loom sinna üldse sattuda võiks. “Lendab sinna või?” imestas mees.
Jahimehed väidavad, et jahimehe poolt haavatud looma jälitatakse ja püütakse kinni.

See on väga harv juhus, kui haavatud loom minema jookseb. Seaduse järgi on jahimehel õigus haavatud looma jälitada 24 tundi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 193 korda, sh täna 1)