Hotellid kaotasid viiendiku klientidest (11)

Hotellid kaotasid viiendiku klientidest

 

Statistikaameti andmetel vähenes ööbimiste arv Saaremaa majutusettevõtetes detsembris ligi viiendiku võrra, kusjuures peamine langus on põhjustatud siseturismi kahanemisest.

Möödunud aasta detsembris registreeriti Saare maakonna majutusettevõtetes 13 800 ööbimist, seevastu 2007. aasta detsembris oli ööbimisi 17 064. Vähenemine ligi 19 protsenti.

Põhiliselt on ööbimiste arv vähenenud Eesti kodanike arvelt. Kui tunamullu detsembris registreeriti Saaremaa majutusettevõtetes Eesti kodanike arvele 12 233 ööbimist, siis läinud aasta jõulukuul oli see näitaja kahanenud 7836-le – vähenemine 35,9 protsenti.

Samas kasvas 2008. aasta detsembris märkimisväärselt Soome kodanike (soomlased on jätkuvalt suurim meie majutusasutuste teenuseid kasutanud välismaalaste rühm) ja Vene kodanike ööbimiste arv – juurdekasv aasta varasema perioodiga võrreldes vastavalt 40,3 ja 24,6 protsenti.

Kui kahte viimast aastat omavahel tervikuna võrrelda, siis polnud ööbimiste arvu vähenemine meie majutusasutustes läinud aastal kuigivõrd märkimisväärne. Nimelt registreeriti 2007. aastal 321 493 ööbimist, 2008. aastal aga 321 038, vähenemine vaid 0,1%.

Kuude lõikes vähenes ööbimiste arv meie majutusasutustes 2008. aasta teisel poolel ja seda eriti novembris (19,9%) ja detsembris (19,1%). Ööbimiste arv kasvas aga järsult läinud aasta mais (vt tabel).


Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju:

“Selles, et novembris ja detsembris on ööbimiste arv ligi viiendiku võrra vähenenud, pole midagi üllatavat: aastavahetus on meie majutusettevõtetele alati viletsavõitu periood olnud.

Möödunud aasta maikuist kasvu võiks aga seletada mõne suurema konverentsi või seminari toimumisega meie maakonnas.
Milliseks kujuneb eelolev aasta? Praegu ei söandaks ma siin veel erilisi prognoose teha. Seni oleme jätkuvalt panustanud turundusse. Kuid eks aeg näita, mida toob endaga kaasa Ventspilsi ja Mõntu laevaliini sulgemine.

Praeguse seisuga on näiteks mitmed Saksa turismifirmad, kes olid oma ettevõtmistes selle liiniga arvestanud, meiega juba kontakteerunud ja huvi tundnud, millised on alternatiivsed võimalused turistide Saaremaale toimetamiseks.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)