Viirusnakkuste levik Saaremaal kasvas nädalaga veelgi

Möödunud nädalal jätkus Saaremaal viirushaigustesse nakatunute arvu suurenemine, eriti hoogustus haigestumine Leisi kandis.

Tervisekaitseinspektsiooni Saaremaa osakonna inspektor Urve Raag ütles Oma Saarele, et perearstidelt saadud info kohaselt registreeriti maakonnas aasta kuuendal nädalal (2.02–8.02.) ägedaid respiratoorseid infektsioone 233, neist 124 juhul olid haigestunud lapsed.

Nädal varem oli maakonnas külmetushaigustesse haigestunuid 208, neist lapsi 96. Aasta esimese nädalaga võrreldes on haigestumise arv praeguseks kasvanud juba seitse korda.

Kõige enam suurenes haigestumine Leisi vallas, kus haigestunute arv tõusis võrreldes nädalaga 12-lt 30-le.
Nagu möödunud nädalalgi pole endiselt ühtegi haigusjuhtu registreeritud Ruhnus, küll aga tuvastati üks haigestumine Orissaare piirkonnas, mis seni oli aasta algusest saadik olnud viirustest puhas. Ühtegi gripijuhtu pole Saare maakonnas sel aastal ikka veel diagnoositud.

Kuressaare linnaarsti Juri Zabellevitši andmetel puudus eelmise neljapäeva seisuga Kuressaare koolidest ja lasteaedadest 649 last, mida oli võrreldes nädala varasemaga 56 võrra enam. Zabellevitši hinnangul on puudmistest ca kaks kolmandikku seotud haigustega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)