Maavanema vastuvõtule sai kutse üle 300 inimese

Maavanema vastuvõtule sai kutse üle 300 inimese

AASTA TAGASI: Maavanem Toomas Kasemaa koos abikaasa Kirstiga 2008. aasta vastuvõtul.

Saare maavanem Toomas Kasemaa kinnitas eilsel pressihommikul, et vabariigi aastapäevale pühendatud vastuvõtt Orissaare spordihoones toimub kindlasti.

Kokku on välja saadetud 159 kutset kahele. Eelmistel aastatel on vastuvõtul käinud ligikaudu kolmveerand kutsututest. Kuna vastuvõtt toimub Orissaares, pannakse soovijate jaoks käima ka spetsiaalne buss.

“Ma usun, et vabariigi aastapäev on selline päev, et seda peab igal juhul tähistama. On meil siis rasked ajad või mitte,” märkis Kasemaa 23. veebruaril toimuva vastuvõtu kohta, mis mitmes maakonnas sel aastal majanduslangusele viidates ära jäetakse.

Kui kulukaks tähistamine võib minna, seda Kasemaa eile veel ei öelnud. “Teine küsimus on see, et kas me vastuvõtul midagi pakkuda saame. Võib-olla avame baari näiteks,” ei välistanud piduliku vastuvõtu päeval 41-aastaseks saav Kasemaa.

Maasekretär Andrus Lulla ühines maavanema arvamusega, et tähistama peab. “Vabariigi aastapäev on oluline ja seda on ka rasketel aegadel alati tähistatud. Olgu või 20-ndate aastate majanduskriis,” ütles Lulla.

Varem on mitu maavanemat teatanud, et jätavad selleaastase piduliku vastuvõtu ära, kuna töötatakse kokkuhoiurežiimil. Vabariigi president on aastapäevapidustuste ärajätmist nimetanud populistlikuks.
Toomas Kasemaa sõnul on teiste maavanemate otsuste kommenteerimine väga raske, kuna ei tea täpset ajendid.

Siiski on taoline käitumine Kasemaa arvates tõesti mingil määral populistlik ning sellega saab näiteks tähelepanu pöörata maavalitsuste rahastamisprobleemidele, mõtlemata sellele, et tegemist on Eesti Vabariigi aasta suursündmusega.

“Pea null krooniga on ka võimalik see asi ära teha,” jäi Saare maavanem endale kindlaks, et tähistama peab, iseasi, kuidas seda teha.
 


 

EPL võttis “Naela” nalja tõe pähe

Eesti Päevaleht online avaldas pühapäeval kell 18.36 uudise “Saare maavalitsus loob ajutise “metsapeatustega” bussiliini”, tsiteerides selles laupäevase Oma Saare meelelahutusrubriigis “Nael” ilmunud lugu.

EPL online viitas, et koondamiste ja kokkuhoiuteed läinud Saare maavalitsus on astunud samme kodanikkonnale soodustuste pakkumiseks. Esimene aste sel teel on uus bussiliin koos uute peatuste sisseviimisega.

“Pissipeatuste sisseseadmise põhjuseks on see, et siseringis on juba kokku lepitud bussisõidule eelnev kurguniisutamine Rae poe esisel pingil, kuhu on oodatud ka maavalitsuse esindajad. Siseringi info kohaselt on pissipeatustega bussiliini avamine tingitud just sellest üritusest,” kirjutas EPL online Eesti uudiste rubriigis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 95 korda, sh täna 1)