Saaremaal lisandus nädalaga 51 töötut

Ajavahemikul 2–6 veebruar täienes Saare maakonna töötute armee 51 töötu võrra, kokku oli maakonna töötute registris möödunud nädalalõpu seisuga 979 töötut.

Tööturuameti Saaremaa osakonna juhataja Kaie Lepp ütles Oma Saarele, et olulisemateks töötuks jäämiseks põhjusteks olid koondamine (19 juhul), tähtajalise töölepingu lõppemine (17) ja omal soovil töölt lahkumine (6). Kuressaare elanikke on uute töötute hulgas 20, mehi jäi tööst ilma 27 ja naisi 24.

Kaie Lepp rääkis, et nädalaga on töötute registrist välja jäänud 18 inimest. “Need inimesed on mingil põhjusel jäänud meile tähtajaliselt kohale ilmumata ning arvutiprogramm on nad töötute nimekirjast välja arvanud,” rääkis Lepp.

“See ei tähenda sugugi, et need inimesed oleksid tööd saanud, tööd sai möödunud nädalal vaid üks inimene,” viitas Lepp, kelle sõnul lasevad hooletuse tõttu registrist väljalangenud end reeglina uuesti arvele võtta.

Möödunud nädalal laekus tööturumeti Saaremaa osakonda 60 uut töökohta, neist 55 pakkus välja rajamisel olev Maxima kaubanduskeskus.
Uus kaubanduskeskus soovib palgalehele saada kokku üle 30 müüja ja kassapidaja, samuti palju teisi kaubanduskeskuse tööks vajalikke töötegijaid.

Maxima Eesti OÜ avalike suhete juht Erkki Erilaid ütles Oma Saarele, et kokku on vaja umbes 80 töökohta. “Paneme oma kuulutused välja aprillis, sest töötajaid on meile vaja juunis, mil pood avatakse, võib-olla ka mõned nädalad varem,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)