Ott Tänak võitis meistrisarja avaetapi

KOHE VÕITMA: Eelmise aasta Eesti meister alustas ka sel aastal võiduga.

Laupäeval Valga ja Võru maakonnas sõidetud Eesti autoralli meistrisarja avaetapil saavutasid esikoha Ott Tänak ja Raigo Mõlder. Subaru Imprezal võistelnud saarlased võitsid kõik kaheksa kiiruskatset.

Juba avakatse võitnud Ott Tänak ja Raigo Mõlder kasvatasid teisel katsel oma edu teisel kohal sõitvate soomlaste Jukka Hiltuneni ja Tapio Suomineni ees 16,3-sekundiliseks.

Kolmandale kohale tõusid 15,09 km pikkuse katse läbimise järel Margus Remmak–Urmas Roosimaa. Mitsubishi Lanceril sõitev Harju KEK Ralliklubi võistluspaar kaotas saarlastele 24,2 sekundiga.

Veidi sai aga sõidu alguses räsida liidrite Subaru Impreza. “Ott käis paaris kohas auto tagumise otsaga lumevallis,” märkis võistluse pressiesindaja Rein Luik. Ott Tänak selgitas: “Pingutasime tõsiselt kaks esimest kiiruskatset ja üritasime teistega seal juba vahe sisse sõita, et hiljem kergem oleks.”

Järgnevail katseil Tänaku ja Mõlderi edu üha kasvas ning kokkuvõttes lõpetati sõit 56,9-sekundilise eduga teiseks platseerunud Harju KEK Ralliklubi võistlejate Remmaku ja Roosimaa ees, kes tunnistasid ralli keskel, et puhta sõiduga saarlasi kinni püüda ei õnnestu.

“Täna oli Ott kiirem ja sinna polnud midagi parata,” nentis Remmak ralli lõppedes. “Hommikustel katsetel kaotasime liialt palju, aga hiljem suutsime temaga samas tempos püsida.”

Harju KEK Ralliklubi juht Ivar Raidam märkis, et valitsevate meistrite edu ei tulnud üllatusena. “Ta näitas eelmisel aastal väga kiiret sõitu,” põhjendas staažikas rallimees.

“Me üritasime kindla peale sõita,” ütles Tänak. “Tegime kahe hooaja vahel tublisti trenni ja harjutasime uutmoodi legendi tegemist. Antsla rallil olid kiiruskatsed kõigile võõrad ja siin mängis hea legend suurt rolli. Meie saime oma legendi hästi toimima ja eks see oli ka meie edu aluseks.”
Üldarvestuse kolmanda kohaga lõpetasid Antsla ralli soomlased Jukka Hiltunen – Tapio Suominen.

Lisaks Tänakule ja Mõlderile tegid Antsla autorallil kaasa teisedki saarlased. Neist edukaimaks osutus koos Siimo Suvemaaga võistelnud Einar Laipaik, kes lõpetas ralli absoluutarvestuse 17. kohal.

Kokkuvõttes E11 klassis võiduni jõudnud Laipaik nentis, et hommikused katsed kujunesid rohkem võistlusrajaga tutvumiseks. “Me ei saanud hoogu üles millegipärast,” rääkis ta. “Stardist ei pääsenud ka minema, seal oli jube pudru. Tagarattaveolised autod ei lähe nii hästi kohapealt ära, kuigi sama muret kurtsid ka esiveolistel võistlevad mehed.”

“Ventsel üllatas positiivselt! Ta polnud ammu sõitnud. Loomulikult on see hea, kui konkurents on tihe. Kui liider on minutiga eest, kaob põnevus,” märkis Laipaik konkurent Viljar Ventseli kohta, kes koos Kristjan Värviga kihutasid E10 klassi Žigulil. Mullu meistrivõistlustel hõbemedali saanud Laipaik ja Suvemaa suutsid neist mööduda alles neljandal katsel.

Viljar Ventsel ja Kristjan Värv pingutasid võistluse lõpuni ning saavutasid klassivõidu E10 arvestuses, edestades 4,1 sekundiga Toyota Starletil võistelnud saarlasi Lembit Soed ja Ahto Pihlast, kes platseerusid üldises paremusjärjestuses 19. kohale.