Kultuurkapital saab Kuressaare ooperipäevadele antud toetuse tagasi

Kultuurkapitali poolt inkassofirmale esitatud võlglaste nimekirja sattunud Kuressaare ooperipäevade korraldajad on asunud võlgu tasuma.

Kultuurkapitali juhataja Raul Altmäe ütles Oma Saarele, et nii Saaremaa Muusikahariduse SA (SMSA) kui MTÜ Operfest on sõlminud Julianus Inkassoga tagasimakse graafiku. “Mõlemad organisatsioonid täidavad omapoolseid kohustusi ja loodan, et hiljemalt selle aasta lõpuks on võlad tasutud,” lausus Altmäe.

SMSA jäi Kultuurkapitalile võlgu 2007. aastal toimumata jäänud ooperipäevade ettevalmistamiseks eraldatud 30 000 krooni ja MTÜ Operfest sama ürituse korraldamiseks eraldatud 100 000 krooni. SMSA on hetkel tagasi maksnud 30% ja MTÜ Operfest 45% nõutavast summast ilma inkasso kuludeta.

Kuressaare ooperipäevade korraldajad sattusid Kultuurkapitali poolt inkassofirmale esitatud võlglaste nimekirja mullu sügisel, kuna jätsid hoolimata korduvatest meeldetuletustest esitamata aruande toetuse kulutamise kohta.

SMSA korraldas ooperipäevi 1999. aastast, kuid võlgade tõttu usalduse kaotanuna andis SMSA juht Ludmilla Toon mullu asja üle oma tütre Mariliis Tooni veetud MTÜ-le Operfest.

Viimane kulutas lisaks Kultuurkapitali toetusele ära ka Kuressaare linnalt saadud 250 000 krooni ning jättis raha tagastamata eelmüügist ooperifestivali pileteid ostnud inimestele, samuti jäid tasumata varasemast korraldajast jäänud võlad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)