Maavalitsus loob pissipeatustega bussiliini (8)

Maavalitsus loob pissipeatustega bussiliini

 

Koondamiste ja kokkuhoiuteed läinud Saare maavalitsus on astunud samme kodanikkonnale soodustuste pakkumiseks. Esimene aste sel teel on uus bussiliin koos uute peatuste sisseviimisega. Naela U-toimetus selgitab uudishimulikele kodanikele uuenduste tagamaid.

Uus bussiliin hakkab sõitma marsruudil Kuressaare–Orissaare spordihoone –Kuressaare ning on seotud vabariigi aastapäeva puhul korraldatava maavanema traditsioonilise vastuvõtuga. Selline teade (pildil) oli maavanema kutsega kaasas.

Nagu juuresolevalt pildilt näha, on uude liini sisse viidud üks oluline muudatus. Kui enne peatusid bussid ainult kindlaks määratud peatustes, siis nüüd on võimalik peatus tellida kas või iga piimapuki juures.

Küsimusi tekitab kodanikes aga see, et peatuse tellimiseks peab enne maavalitsusse helistama. “Kuidas ma tean, kus täpselt mul häda peale tuleb,” pöördus oma murega Naela poole üks peole kutsutuist, lisades, et häda tuleb peale niikuinii.

Põhjuseks see, et siseringis on juba kokku lepitud bussisõidule eelnev kurguniisutamine Rae poe esisel pingil, kuhu on oodatud ka maavalitsuse esindajad. Siseringi info kohaselt on pissipeatustega bussiliini avamine tingitud just sellest üritusest.

Naela U-toimetusel on üleskutse kõikidele peoleminejatele ja samal ajal Kuressaare–Orissaare marsruudil kulgevatele autojuhtidele.

1. Peolised, juhul kui te kasutate peatust teeservas seelikusaba kergitamiseks või siis pükste lahtinööpimiseks, veenduge eelnevalt, et teie peokostüümile on kinnitatud helkur. Muidu võite pimedas autojuhtidele mitte silma torgata.

2. Autojuhid, palume teid valida sel päeval mõistlik sõidukiirus, kuna teeservades võib olla tavapärasest rohkem loodusega ühinejaid. Ärge pöörake liialt tähelepanu, kui näete seal oma ülemust või kohaliku omavalitsuse juhti. Jõllitamine ei ole sünnis ning viib teie tähelepanu sõiduteel toimuvalt.

Naela U-toimetus soovib kõigile ohutut liiklemist ja head peotuju.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)