Kuressaare raekoja esimene korrus plaanitakse korda teha EAS-i toel

Kuressaare linna esindushoone raekoja I korrust ootab ees renoveerimine. Sel nädalal saatis linnavalitsus kirja muinsuskaitseametile, et kooskõlastada plaanitavad tööd.

Abilinnapea Urmas Sepa sõnul on linnavalitsus teinud muinsuskaitseametile taotluse seisukoha saamiseks, kuna tegemist on arhitektuurimälestisega.

Raha renoveerimiseks küsib linn ettevõtluse arendamise sihtasutuselt meetmest, millest toetatakse turismiinfokeskuste ehitamist, rekonstrueerimist, lammutus- ja remonditöid. Kokku on toetuse suurus ühe turismiinfokeskuse kohta 100 000–2 000 000 krooni, omafinantseeringu maht peab olema vähemalt viis protsenti.

Kuressaare linna turismi peaspetsialist Karmen Paju ütles Oma Saarele, et Saare maakonnas saab toetust taotleda EAS-i turismiinfokeskuse partnerorganisatsioon – Kuressaare linnavalitsus – ning toetuse eest plaanitakse renoveerida just turismiinfokeskuse ruumid, mis asuvad raekoja I korrusel.

Abilinnapea Sepa sõnul soovitakse raekoja I korruse renoveerimine ette võtta veel sel aastal ning kindlasti jäävad mõlemad ajaloolise hoone esimesel korrusel olevad asutused, nii turismiinfokeskus kui ka Raegalerii, sinna alles.

“Turismiinfokeskuse parema toimimise nimel on kaalutud asutuste ümberpaigutamist, arutatud on nii turismiinfokeskuse ja Raegalerii ruumide omavahelist vahetamist kui ka laienemist keldrisse,” rääkis Sepp.

Tema sõnul peetakse parimaks lahenduseks turismiinfokeskuse laienemist praegusesse fuajeesse. Selleks soovitakse taasavada fuajees asuvast võlvkaarestikust kaks võlvkaart.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)