100 kulli riigile! (9)

100 kulli riigile!

 

Rasked ajad tekitavad inimestes ikka häid mõtteid. Arvatavasti seetõttu tuli üks mu sõber välja ideega, et riiki võiks toetada. Rahaliselt. Lisaks maksudele, mida ta maksab nii või teisiti.

“Olen mõnda aega mõtisklenud teemal, kas riigil on olemas konto, kuhu saaksin riigi toetuseks veidi raha kanda,” kirjutab sõber. Ja kas sa näed! Rahandusministeeriumi kodulehelt võib leida hunniku kontosid, kuhu raha kanda.

Üritasin täpsustada ministeeriumist, millisele kontole täpselt tuleks ülekanne teha, aga kahe päeva jooksul ei suutnud ametnikud mulle vastata. Seega võib osutuda keeruliseks konto valimine. Karta on, et riik ei taha raha vastu võtta. “Ma tahaks, et minu raha jõuaks konkreetselt riigieelarvesse, et härrad ja prouad seda siis jagada saaks,” selgitab mu sõber, kes teatas, et sajast kullist riigile tal kahju ei ole.

Huvitav, eks ole. Kuidas tekivad mõne inimese peas sellised mõtted. Et ta tahab aidata. Ja veel riiki. Ma pole sõbra käest küsinud, et mis teda ajendas sellist mõtet välja käima, kuid mida rohkem ma selle peale mõtlen, seda enam mulle tundub, et see ei olegi nii napakas idee. Olgu, võib-olla läheb mu raha tõesti mõne riigikogulase majoneesiarvete kinnitagumiseks või nähtamatute “valijatega” kohtumiseks.

Aga ehk ei lähe. Võib-olla läheb hoopis mõne noore ema toetuseks. Vähemalt saan öelda: selle asemel, et rikkuda oma närve Kärpe-Andruse kirumisega, olen ma midagi ära teinud.

Kas pole sellise mõtte tekkimine kodaniku peas juba iseenesest tänuväärt asi. Kutsun siinkohal üles kõiki oma riiki toetama. Luban, et kui rahandusministeerium mulle siiski selgitab, kuhu kontole ma saan raha kanda, lisan sõbra sajakale veel sada.

Ongi juba 200 krooni käes. Ühe pensionäri pensionitõus. Umbes. Asi seegi. Ja kui mõni hull peale meie veel leidub, saab see summa olema suur. Kontonumbri ma teatan.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)