Vabariigi aastapäeval jagatakse tunnustust tublidele saarlastele

Vabariigi aastapäeval jagatakse tunnustust tublidele saarlastele

TUBLID SAARLASED: (Ülevalt vasakult) Tõnu Hütt, Jaan Salu, Andi Saagpakk, Madis Allik, Priit Maaker, Valentin Oopkaup, Ojar Eerik, Kaja Juulik, Elvi Siiman, Anu Saabas ja Eda Põld.

Eesti Vabariigi 91. aastapäeva puhul kinnitatakse kahe saarlase rinda teenetemärk ning üheksa saarlase tublidust tunnustab Saare maavalitsus teeneteplaadiga.

Kolmapäeval kirjutas president Toomas Hendrik Ilves alla otsusele anda seoses iseseisvuspäevaga ja Eesti riigile osutatud teenete tunnustamiseks riiklik autasu kokku 97 välismaalasele ja Eesti vabariigi kodanikule, märkides seejuures, et “me täname ja tunnustame neid, kelle teod on aidanud Eestil saada targemaks, suuremaks, paremaks, edukamaks ja hoolivamaks”.

Kuue Eesti hariduselu edendaja hulgas, kellele president annetab Valgetähe V klassi teenetemärgi, on ka Kuressaare gümnaasiumi õppealajuhataja Anu Saabas. Punase Risti teenetemärgiga tunnustab Eesti nelja doonorit, kes kõik on loovutanud verd üle 100 korra. Üks neist on varem kombinaadis Varma töötanud ja praegu Pärnus elav saarlane Priit Maaker.

Saare maavalitsuse teeneteplaadi, millega autasustatakse inimesi, kes on oma töö ja tegevusega kaasa aidanud Saare maakonna arengule või silma paistnud maakonna jaoks olulise saavutusega, saavad tänavu rahvatantsurühmade Keeris ja Kanarbik juhendaja Elvi Siimon, Saaremaa ühisgümnaasiumi kauaaegne legendaarne matemaatikaõpetaja Valentin Oopkaup, oma õpilased maailmameistrivõistlustel medalivõiduni viinud klubi Jõumees jõutõstjate treener Jaan Salu, Pihtla vallavanem Tõnu Hütt, viipekeele tõlk Eda Põld, AS-i Saaremaa Piimatööstus juhatuse esimees Andi Saagpakk, Kuressaare haigla onkoloog Ojar Eerik ning seltsielu edendaja Kaja Juulik Karala külast.

Elutöö eest pälvis maakonna teeneteplaadi endine Kuressaare haigla peaarst ja maa-arst Madis Allik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 116 korda, sh täna 1)