Öine lehesadu Kuressaares (5)

Öine lehesadu Kuressaares

KAKS MÕTLIKKU MEEST – PEETER SÜDA JA JÜRI SUURHANS. “Kes küll on see paberikoll? Mis on tema mõtetes, kui taolist lehesadu korraldab?” küsis Jüri Suurhans.

Eile varahommikul kell kuus tööd alustanud muusikakooli majahoidja Jüri Suurhans märkas, et koolimaja hoov on peaaegu täies ulatuses lehtedega kaetud. Tegemist ei olnud siiski puulehtedega, vaid kääridega ristkülikukujulisteks tükikesteks lõigatud paberilehekestega, mis pärit müügikataloogidest.

“Nii see on juba mitmendat korda. Üks hull käib öösel neid lipikuid siia laiali loopimas. Ta valib mahapuistamiseks koha, kust tuul saaks need lehekesed mööda hoovi laiali kanda. Näed, olen ämbritäie kokku korjanud ja siit saab teise täie veel,” kurtis kojamees Jüri Suurhans.

Kuressaare Elamute Hoolduse elamute heakorratööde meister Ilme Armuand teadis Oma Saarele öelda, et paberilehekestega linna risustaja teeb heakorraspetsialistidele peavalu juba mitmendat aastat.

“Peamiseks tööpiirkonnaks on sellele inimesele Kohtu tänav ja Humala tänav ning Kauba 12 ümbrus, ka Torni 2 maja esine ning vanalinna kooli juures on ta samuti käinud.
Mõne meie majahoidja tööpäev algab kell 4 ja selleks ajaks on paberipilduja oma töö ära teinud. Majahoidjad pole temaga kunagi kokku juhtunud,” rääkis Ilme Armuand.

Samas märkis heakorraspetsialist, et majahoidjatel on siiski ühe linnakodaniku suhtes kahtlusi tekkinud, kuid otseselt ei ole keegi “lehesaju” tekitajat teolt tabanud.

Kuressaare linnavalitsuse heakorra järelevalvespetsialist Katrin Reinhold on kataloogidest välja lõigatud lipikute “sajust” teadlik, kutsudes lehelugejaid valvsusele – kui keegi pahategijat märkab, siis teatagu politseile.

“Seda meelt olen küll, et ajalehes teemat kajastada, ehk juhtub keegi pahatahtlikku tegutsejat nägema,” rääkis Katrin Reinhold.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 68 korda, sh täna 1)