Kuressaares läbi jää vajunud mees elus ja terve (1)

Kuressaares läbi jää vajunud mees elus ja terve

OTSINGUD: Päästjad asusid peale väljakutse saamist meest pinnaltpäästevarustusega otsima.

Eile kell 19.27 teatas Kuressaare politseijaoskond, et päeval Kuressaare jahisadama juures vette kukkunud mees on kodus elus ja terve. Kella 19-ks, kui trükki läks tänane Oma Saar, ei olnud jääauku kukkunud meest leitud.

Toimetus vahendab tänases lehes eile kella 18 saadud infot, mille kohaselt lõpetas tuuker otsingud ja neid pidi alustatama uuesti reede hommikul.

Eileõhtune politsei teade: “5.02 kell 13:54 sai politsei häirekeskuselt teate Kuressaare jahisadama juures on vette kukkunud inimene. Jääle oli jäänud ka kindapaar, mille järgi võis oletada, et tegu on meesterahvaga.

Politsei vaatas läbi kõige lähemal asuva asutuse turvalindi, millelt oli ka näha, et uisutaja vajub läbi jää.

Kohale kutsuti tuuker, kes vaatas läbi jää aluse lähiümbruse, kuid seda tulemusteta. Otsingud lõpetati kella 18 paiku.

Juba mõne aja pärast helistas politsei lühinumbrile 1955. aastal sündinud meesterahvas, kes väitis end olevat otsitav isik.

Veendumaks, et tegu on sama isikuga võrreldi turvalindi salvestist ja meesterahva ütlusi ning tuvastati, et tegu on otsitava inimesega.


Hoiatage lapsi

* Päästeteenistus tuletab meelde, et viimase nädala külmadest ilmadest hoolimata ei pruugi jääkate olla igal pool piisava paksusega ning veekogu jääle minek ei ole kunagi 100% ohutu.

* Jää paksus ja tugevus on sama veekogu piires väga erinev ning jäätingimused võivad muutuda tundidega. Eriti tähelepanelikud peaksid olema lapsevanemad.

* Lapsi tuleb hoiatada tundmatus kohas jääle mineku eest. Uisutamiseks ja liulaskmiseks on ohutud veekogudele rajatud avalikud liuväljad, kus jää on kontrollitud ning täiskasvanud lapsi jälgimas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)