Valuutavahetuse paanikat Saaremaal ei ole tekkinud (1)

Valuutavahetuse paanikat Saaremaal ei ole tekkinud

PAANIKAT POLE: Enamik rahavahetajaid on olnud Jürkas turistid, mitte kohalikud.

Saaremaal valuutavahetusega tegelevatest ettevõtetest kinnitati, et valuutavahetuse paanikat siinmail näha pole, kuid möödunud päevade jooksul on nõudlus eurode järele tavapärasest suurem olnud küll.

Eurexi Rae poe kontoris märgati eurode ostmise soovi suurenemist reede pärastlõunal. Silma hakkas see seetõttu, et kui tavalisel päeval vahetatakse eurosid kroonideks, siis neil päevil sooviti kroone eurodeks vahetada.

Järjekorda ukse taga ei olnud, kuid põhiliselt pensionäridest vahetajaid oli päeva jooksul siiski nii palju, et eurod said otsa ning osal vahetajaist soovitati hiljem tagasi tulla.

Eurexi valuutadiiler Veiko Soe rõhutas, et eurodeks vahetamise paanikat ei ole, kuid kuna väikestes kontorites on käibed väikesed, siis tavapärasest veidigi elavama rahavahetuse huvi korral tundub see juba suhteliselt suurem kui suurtes kontorites.

Kroone vahetavad eurodeks tema sõnul peamiselt vanemad inimesed ja pensionärid, kes Pärnu Eurexi kontorites suisa järjekordi moodustasid, et kroonidest lahti saada.

Kuressaares asuva Jürka poe valuutavahetajad kroonide eurodeks vahetamise tungi märganud ei ole.

Viimaste päevade jooksul käis seal vaid üks proua, kes vahetas kaasa võetud 8000 krooni eurodeks. Seejuures ütles ta, et tegi vahetuse just nimelt krooni devalveerimise kartuses.

Proua öelnud ka, et Jürka pood pole ainus koht, kus ta oma raha vahetab, vaid ta teeb seda mitmes kohas.

SEB kommunikatsioonijuht Silver Vohu ütles, et viimase nädala jooksul on SEB pangas huvi valuutavahetuse vastu olnud tavapärasest suurem küll, kuigi mahud on väga väikesed, raha pangast lõppenud ei ole.

Swedbanki siinsetes kontorites on samuti olnud mõnevõrra suurem huvi eurode vastu mõned päevad tagasi, kuid nüüd on olukord tavapärane.
Krediidipangast öeldi, et suurenenud huvi valuutavahetuse vastu täheldatud ei ole. Samas on märgatud, et osa panga kliente soovib oma hoiuseid eurodeks ümber vormistada.

Eurexi Rae poe kontor pannakse kinni

Eurexi valuuta diilingujuht Veiko Soe ütles, et firmal on plaan Rae poes asuv valuutavahetuskontor likvideerida. “Nende kasumlikkus ei ole ära tasunud,” põhjendas Soe. Ka suveperioodil ei olevat tulemused nii head, nagu oodati. Eurexi Auriga keskuses asuv kontor jääb esialgu alles.

Soe rääkis, et Saaremaal on valuutavahetusäri raske teha, sest käibed on väikesed, turistid vahetavad aga suurema osa oma rahast ära juba enne Saaremaale tulekut.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 58 korda, sh täna 1)