Suvemuhulane kirjutas raamatu Saaremaast

Saksamaal Stuttgarti lähedal Geschwendis tutvustas saksakeelsetes maades menuka kultuurireisiraamatu “Estland” (kirjastus DuMont Kölnis) autor Thea Karin oma uut saksakeelset reisiraamatut “Saaremaa”.

Raamatu esitlus oli suurejooneline, kohal olid Eesti suursaadik Berliinis Mart Laanemäe ja ka kohalik linnapea Rosalinde Kottmann.

Samal ajal ja kohas näitas oma karikatuure Eduard Tüür ning fotosid Jan Siebert. Üritus oli korraldatud Eesti-Saksa Foorumi ja Aino Sieberti toetusel.
Kohalikud märkisid, et suursaadik Mart Laanemäe on üldse esimene diplomaatilise esinduse juht, kes nende viie tuhande elanikuga linna külastab.

Thea Karin, kes loodab peatselt oma uut Saaremaa-raamatut ka saarlastele näitama tulla, ütles Oma Saarele, et kindlasti oli raamatu koostamise-kirjutamise üheks põhjuseks armastus Muhu saare vastu, sest seal on tema suvekodu.

“Kui ma kirjutasin Eesti-raamatut, sai kogutud materjali nii palju, et seda jäi trükisest välja ning nii tekkiski Saaremaa-raamatu mõte,” rääkis ta, tänades kõiki häid inimesi, kes tema palvetele reageerisid ning talle vastu kirjutasid.
“See oli väga tore, kuidas vastuseid tuli Vilsandilt ja mujaltki,” mainis naine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)