Sambafestival tuleb tagasi

Eelmisel aastal ära jäänud Kuressaare sambafestival toimub tänavu suvel siiski ning esimesed osaleda soovijad on end juba registreerinudki.

Festivali uus projektijuht on tantsuõpetaja Ingrid Kurgjärv, varem üritust vedanud Renate Pihl tegutseb festivali tehnilise assistendina.

Ingrid Kurgjärv ütles, et midagi kardinaalset ürituse juures sel aastal ei muudeta. 6.–10. juulini kestev festival toob Kuressaarde taas mitu päeva tantsuõpet ja traditsioonilise rongkäigu. Kurgjärve sõnul on tänavu rohkem jazz-tantsu ning hip-hop jäetakse kõrvale.

“Me tahame, et see oleks Saaremaal kogupereüritus, oleks tore, kui ka emad-isad saaksid osa võtta,” rääkis projektijuht. See tähendab, et kokku loodetakse saada ka täiskasvanute rühm, kes osaleks tantsuõppes õhtustel aegadel.

Tänavusel sambafestivalil loodetakse muuseas panna alus festivaliga seotud tantsufondile, et toetada ühte eriti tublit festivalil silma jäänud noort osalemaks tema enda valitud tantsukursustel.

Korraldaja sõnul oodatakse festivalile maksimaalselt 200 inimest ning registreerimine kestab märtsikuuni, info festivali kodulehel.

Tänavuse festivali treenerid on Anastassia Vassiljeva (bailatino), Kaarel Väli (street-jazz), Eva-Lena Raenok (contemporary jazz; klassikaline pilates), Alissa Schmerling (cheerleaders and show), Kristin Pukka (teatritants), Eneli Rüütli (show-jazz), Katrin Krause (lastetants).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)