Liiklusnädal Tornimäe koolis

Liiklusnädal Tornimäe koolis

LIIKLUSNÄDAL: Parimatele pani auhinnad välja Maanteeamet.

Tornimäe põhikooli 26.–29. jaanuarini toimunud liiklusnädal läks igati korda tänu pikapäevakooli kasvataja Külli Reinarti ja teiste õpetajate pingutustele.

Kohe nädala alguses jõudsid aula seinale liiklusteemalised plakatid, teisipäeval võtsime vastu külalisi, kolmapäeval näitasid õpilased oma osavust BMX-rajal. Poistest tunnistati parimaks sõitjaks Märt Tikan 9. klassist ja tüdrukutest Merli Kiivits 7. klassist.

Neljapäeval lahendati liiklusteemalist testi. Tervelt seitse õpilast – Melani Nõu, Karin Rannaäär, Martin Koppel, Kristjan Rannaäär, Karolin Alas, Janno Peet ja Aile Eldemeel – lahendasid testi ilma vigadeta. Parimatele olid auhindadeks liiklusteemalised esemed: pusled, mängud, kalendrid, helkurid jpm.

Nädala tippsündmuseks kujunes liikluspäev, kui võtsime oma koolis vastu külalisi. Liikluskorraldusest ja helkuritest pajatas meile Maiu Välbe, kes on maanteeameti Läänemaa liikluskasvatuse spetsialist. Kohale oli kutsutud ka komissar Hillar Peegel oma meeskonnaga.

Nüüd aga anname sõna 3. klassi õpilastele ja vaatame, mis neile kõige rohkem muljet avaldas:

* Martin Koppel: Oli talvine koolipäev. Kui tunnid läbi said, siis me läksime aulasse. Saime teada, et helkur leiutati tänu kassile, kes istus pimedas teel ja ta silmad põlesid vastu.

* Brita Laht: Kui oli parajalt pimedaks läinud, läksime uuesti õue, sest enne oli liiga valge. Buss tuli ja viis meid natuke koolist kaugemale. Seal oli ka politseiauto ja tumedas ning heledas riides jalakäijad.
* Irmel Jäe: Teel me vaatasime politseiauto tulede valgel, et kui kaugele me näeme heledas riides inimest ja tumedas riides inimest, pärast veel erinevat värvi helkureid.

* Riho Oll: Me mõõtsime sammudega, kui kaugelt hakkab autojuht nägema tumedas riides inimest, siis heledas riides inimest ja lõpuks helkuriga inimest. Kõige paremini paistab helkuriga inimene ja hästi vähe on näha tumedas riietuses inimest.

* Ott Kärner: Lõpuks istusime bussi tagasi ja sõitsime mustale takistusele otsa, sest bussijuht ega meie ei näinud seda. See takistus jäi kohe bussi külge kinni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 51 korda, sh täna 1)