Saaremaa päästja tõttas põlevale mehele appi

Saaremaa päästetöötaja Peeter Kiirend päästis reede õhtul Virtsu lähedal vana mehe, kelle riided olid põlema süttinud.

Leegid käisid mehel üle pea, tema habe põles ning alakehal olid põlenud nii riided kui ka nahk. Selline vaatepilt avanes reede õhtul Virtsu sadamas parvlaevale kiirustanud Orissaare tugikomando meeskonnavanemale Peeter Kiirendile.

“Algul vaatasin, et lõke vilgub, lähemale sõites nägin, et lõke on inimese kujuga ja vehkleb,” rääkis Peeter Kiirend, kes ei kõhelnud hetkegi, vaid pööras auto värava ette, jooksis põleva mehe juurde, haaras esimese ettejuhtuva kaltsu ja hakkas leeke summutama.

“Kõigepealt kustutasin habeme,” ütles Kiirend, kes seejärel mehe leekide summutamiseks lumme pikali asetas. Varsti tõttas neile appi ka üks kohalik mees, kellel oli kaasas tulekustuti.

Seda, kui sügavad põletushaavad olid, ei osanud Kiirend öelda. Küll aga arvas 15 aastat päästjana töötanud Kiirend, et jõudis mehele appi viimasel hetkel. Sest tuli, mis ohvri sõnul oli alguse saanud põlevast küünlast, levis kiiresti.

Mees anti üle Lihula kiirabile, kes ta edasi Pärnu haiglasse toimetas. Kiirendi sõnul oli ohver šokis, aga rääkis. Delfi andmetel on 50 protsenti tema kehast kaetud põletushaavadega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)