Muhu noorte film sai filmikonkursil ergutuspreemia (1)

Kanal 2 “Reporteri” II lühifilmide festivalil teenis Muhu noormehe Raigo Ruttu film “Ründejoonel” veenvate lahingustseenide eest ergutusdiplomi.

Konkursi nominendid välja valinud Urmas E. Liiv ütles, et 260 osalenud filmi seas oli “Ründejoonel” erakordne asi, mis oli hästi tehtud ning võttis isegi hinge kinni. “See oli suurepärane ja jäi kohe silma,” sõnas Liiv. “Oleks tal natuke sisu olnud, oleks kõrgemale tõusnud, kuid kui sisu pole, siis inimesed ka ei hinda.”

Filmi autor Raigo Ruttu rääkis Oma Saarele sügisel, kui võtted veel käisid, et filmi tehtigi lihtsalt tegemise pärast ning rõhk oli teadlikult just action’il, mitte sisul.

“Ründejoonel” osutus siiski üksjagu populaarseks, seda vaadati ligi 4000 korda ning see oli vaadatavuselt 20. film. Keskmiselt hinnati “Ründejoonel” kümne punkti süsteemis 4,5 punkti vääriliseks. Kusjuures publikupreemia saanud film sai keskmiseks hindeks 6,5 ja seda vaadati üle 7000 korra.

Urmas E. Liiv, kes oli ka menusaate “Selgeltnägijate tuleproov” saatejuht, tõi konkursist osa võtnud saarlaste tööde seast esile veel 11-aastase Kris-Endrik Tambaumi samanimelise video. Telesaate paroodia oli tema hinnangul väga vaimukas ning mahtus ka eelnominentide nimekirja.

“Reporteri” filmivõistluse peaauhind läks Tartu noormeestele Heigo Leplale ja Silver Siilakule filmi “Profid” eest.

Konkursifilme ja -videosid saab vaadata “Reporteri” veebilehelt:
Raigo Ruttu film
Kris-Endrik Tambaumi video

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 77 korda, sh täna 1)