Kihelkonna sõlmis hooldekodu arendamise lepingu

Kihelkonna vallavalitsus sõlmis neil päevil ERKAS Grupp OÜ-ga lepingu, mille järgi viimane hakkab välja töötama rajatava hooldekeskuse kontseptsiooni.

Kihelkonna vallavanema Jüri Saare sõnul on hooldekeskuse rajamisega nüüdseks liitunud lisaks Kihelkonna, Salme, Lümanda, Kärla ja Mustjala vallale ka Torgu vald. Niisiis soovib ühist Lääne-Saaremaa hooldekeskust rajada kuus valda.

Torgu vallavanem Maile Aale nentis, et ehkki valla tasandil midagi kindlat seoses Kihelkonna hooldekeskuse rajamisega räägitud ei ole, on kohaliku hooldekodu/pansionaadi rajamine Torku seiskunud ning oodatakse paremaid aegu.

“Saatsin just naabritele kirjad ning kutsusin nad tuleval nädala neljapäevaks Kihelkonnale, siis tulevad ka ERKAS Grupp OÜ esindajad ning saame hakata plaane paika panema,” rääkis Saar, lisades, et konsultatsioonifirma kuulab tuleval nädalal kõigepealt ära kohalike vallaesindajate soovid ning saab siis nende järgi edasi töötama hakata.

Kihelkonnale rajatavas hooldekeskuses peaksid esialgsete plaanide kohaselt tulema ühe- ja kahekohalised toad, kokku peaks kohti tulema poolesaja ümber.

Loodav hooldekeskus on mõeldud neile inimestele, kelle hooldamise eest tasub omavalitsus ning seega peaks hinnatase Kihelkonna vallavanema sõnul jääma madalamasse skaalasse.

“Me küll tõstsime tänavu aasta kohatasu 6200 kroonile, kuid oleme siiski omasuguste seas odavamad,” märkis Saar.

Loe ka juhtkirja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)