Ruhnu laevaliin jääb arvatavasti vedajata (2)

Ruhnu laevaliin jääb arvatavasti vedajata

MIS PÄÄSTAKS: Päästerõngas mis tagaks Ruhnu ja Saaremaa vahelise liikluse on jätkuvalt leidmata. Maavanem ei pea ka väga tõenäoliseks, et liinil jätkaks opereerimist AS Saaremaa Laevakompanii.

Eilsel kohtumisel ajakirjanikega ütles Saare maavanem Toomas Kasemaa Oma Saare küsimusele vastates, et praeguses olukorras on vähetõenäoline võimalus, et AS Saaremaa Laevakompanii jätkab Ruhnu liinil opereerimist.

Toomas Kasemaa märkis, et eile arutati seda küsimust ka maavalitsuse nõupidamisel, mille tulemusi ta ajakirjanduses siiski avaldada ei saa. Ta lisas, et tänase päeva jooksul arutab ta seda teemat ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis ning siis saab Ruhnu liinist edasi rääkida.

Saaremaa Laevakompanii teatas detsembri lõpus kahjumile viidates, et praeguse lepinguga ei ole võimalik liini edasi teenindada ning kui navigatsioonihooaja alguseks aprilli lõpus ei jõuta maavalitsusega kokkuleppele liini kahjumita teenindamises, lõpetavad nad lepingu.

Siiski alustati läbirääkimisi, kuid nüüd kinnitas maavanem, et sellise summa leidmist, mis tagaks laevakompanii jätkamise nimetatud liinil, ta tõenäoliseks ei pea.

Tulevikust üldisemalt rääkides ütles Kasemaa, et juhul kui senise vedajaga kokkuleppele ei jõuta, tuleb hakata otsima ja kaaluma erinevaid alternatiive Ruhnuga ühenduse pidamiseks, sealhulgas juba varem räägitud võimalikku aastaringse lennuühenduse võimalust.

Saare maavanema ütlusi kommenteerides tõdes AS-i Saaremaa Laevakompanii tegevdirektor Tõnis Rihvk, et maavalitsusele on esitatud laevakompanii põhjalik nägemus, kuidas saaks edasi minna.

“Esitasime tõepoolest oma pakkumise maavalitsusele ja see oli oluliselt põhjalikum nägemus, kuidas selles keerulises olukorras jätkata, kui maavalitsus asja näidata laseb. Lihtne ei ole praegu kellelgi.

Tahaksime hoida seda joont, et rääkida partneriga otse. Seetõttu on kahetsusväärne, et maavalitsuse esindajad teatavad lepingu lõpetamisest sisuliselt ajalehe vahendusel. Meil on sellel liinil töötajad, investeeringud, me ei saa lehe kaudu liine avada ega neid sulgeda,” sõnas Tõnis Rihvk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)