Matka-Vekka teeb sel suvel vaid kuus spaalendu

Mullu Soome spaaturistidega Saaremaale 41 tellimuslendu teinud reisibüroo Matka-Vekka piirdub sel aastal vaid kuue reisiga.

Reisid toimuvad pühapäeviti ajavahemikus 23. august – 4. oktoober lennufirma Finncomm Airlines’i 68-kohalise lennukiga ATR 72-500. Möödunud aastal oli reisifirma käsutuses 76-kohaline Embraer 170 reaktiivlennuk.

Reiside arv vähenes oluliselt, kuna reisifirma ei leidnud õigeks ajaks sobiva suuruse ja hinnaga lennukit, ütles Oma Saarele Matkavekka Eesti OÜ Tallinna büroo juhataja Kristiina Saar-Rand.

Kui möödunud aastal toimusid lennud lisaks maakonnalinnadele ka Helsingist, siis sel aastal toimuvad reisid vaid Kuopiost, Jyväskyläst, Joensuust, Porist ja Vaasast, mis on alati olnud väga hea täitumusega.

Kristiina Saar-Rand lisas, et huvi Saaremaa vastu on Soomes endiselt suur. Teada on seegi, et majandusraskuste ajal reisitakse rohkem lähiriikidesse.
“Loodame, et läheb ka seekord nii ja Eestisse reisivate Soome turistide arv tõuseb,” ütles Saar-Rand, kelle sõnul plaanib nende reisibüroo spaalende Saaremaale ka järgmisel aastal.

Helsingin Sanomat kirjutas, et Soome kodumaise spaa- ja puhkeäri tugevuse juures võib olla mängus ka tendents, et soomlased tõmbavad kokku kulutusi kaugema turismi osas ja eelistavad rohkem kodumaist. See puudutab otseselt ka Eestit.

Möödunud aastal Saaremaale ligi 3000 spaaturisti lennutanud Matka-Vekka partnerid Saaremaal on spaahotellid Georg Ots, Grand Rose, Meri, Rüütli ja Saaremaa Valss, Arensburg Spa&Boutique hotell ja Ekesparre hotell.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)