Kuressaare põhikool tähistab koolimaja 70. sünnipäeva (1)

Kuressaare põhikool tähistab koolimaja 70. sünnipäeva

 

Tänavu 27. augustil möödub 70 aastat päevast, mil ehitaja andis linnale üle Garnisoni tänaval asuva koolimaja, praeguse Kuressaare põhikooli.

Sel puhul kavatseb põhikool tähistada koolimaja ümmargust sünnipäeva nii ajalootrükise väljaandmise kui ka septembrisse jääva juubelikonverentsiga.
Koolijuht Jaan Lember (fotol) märkis, et koolimaja sünnipäevaks on moodustatud töögrupp, kuhu kuuluvad ka näiteks Sulev Mets ja Jüri Tuulik.

“Siinkohal ongi mul palve kõikidele, kes mingitel aegadel on Garnisoni tänavas koolis käinud, kui teil on meeles toredaid hetki oma kooliajast või pilte, mis seonduvad just selle hoonega, andke sellest kindlasti teada,” edastas Lember, kelle sõnul tuleb vastavasisuline teade peatselt ka kooli koduleheküljele.

Ajaloost rääkides märkis Lember, et lapsevanemad tõstatasid uue koolimaja ehitamise probleemi juba 1925. aastal, kuid volikogu otsustas uue koolihoone ehitamise kasuks alles kuus aastat hiljem.

Selle aja jooksul on majas tegutsenud nii algkool, gümnaasium, haridusseminar, töölisnoorte keskkool, venekeelse keskkooli klassid kui ka põhikool.

Garnisoni tänava koolimaja oli esimene võimlaga kool Saaremaal, kus olid ka pesemisvõimalused. Algkooli ajal on haridusasutus olnud ka suurim algkool Eestis ning pärast sõda käidi selles koolis koguni kolmes vahetuses.

Järgmine ümmargune tähtpäev on Kuressaare põhikoolil juba tuleval aastal, mil tähistatakse praeguse kooli 50. sünnipäeva.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 59 korda, sh täna 1)