Jaanuaris registreerus töötuks 346 inimest

Jaanuaris registreerus töötuks 346 inimest

EHITAJAD TÖÖTUKS: Enim on töötuks jäänud ehitajaid ja müüjaid. Kuressaares on ehitajatele veel tööd Maxima ehitusel, kus saab tööd ka kümneid inimesi müüjatena.

Eelmise kuu lõpu seisuga oli Saare maakonnas 946 ametlikult registreeritud töötut, jaanuaris lisandus töötute nimekirja 346 inimest.

Tööturuameti Saaremaa osakonna juhataja Kaie Lepp ütles Oma Saarele, et töötuks registreerimine on võtnud uued mõõtmed, sest viimase poolaasta lõikes oli seni ühes kuus lisandunud kõige rohkem 85 töötut.

Töösuhte lõppemise tõttu registreeris end töötuks 260 inimest, kusjuures 79 juhul oli põhjuseks tähtajalise töölepingu lõppemine, 77 juhul koondamine ning 38 inimest lahkus töölt omal soovil. Vähemal määral oli töötuks jäämise põhjuseks poolte kokkulepe, asutuse likvideerimine jms.

86 töötuks registreerinutest ei ole aga otseselt töö kaotanud inimesed, vaid on seotud näiteks õppimise või lapse kasvatamisega, töötuks on end registreeritud ka pärast kaitseväest naasmist või vanglast vabanemist.
32 töötut lõpetas jaanuarikuu jooksul suhtlemise tööturuametiga kas vanaduspensionile jäämise, Eestist lahkumise või mõne muu põhjuse tõttu. 

“Hästi palju on meil arvel ehitajaid, neid on tagasi tulnud igast riigist,” rääkis Kaie Lepp. “Noored mehed tulevad ja ütlevad et töö sai otsa.”
Erialade lõikes ongi töötute hulgas kõige rohkem ehitajad. Üldehitustöölisi oli jaanuari lõpu seisuga tööta 168, puusseppi 52, maalreid 19, müürseppi 14, plaatijaid 12 jne.

Müüja elukutsega inimesi oli töötute hulgas 145. “Auriga keskusest hakkasid nad üsna pea tulema, igast kauplusest on inimesi tulnud.
Kui ostjaid ei ole, pole mõtet ka müüjaid pidada,” rääkis Kaie Lepp.
“Mul on täiesti mure Maxima pärast, väljaõppinud töötajad nad leti taha leiaksid, aga teisel pool letti on suur küsimärk,” osutas Lepp.

Küsitluse kohaselt on töötute hulgas kõige rohkem neid, kes soovivad leida tööd üldehitustöödel (216), müüjaks soovib saada 201 töötut, autojuhiks 83, abiliseks või koristajaks 74 inimest.

Oskusi mittenõudva lihttöölise ameti on valmis vastu võtma 130 töötut.
Jaanuari lõpu seisuga on tööturuametil pakkuda 46 töökohta, kusjuures jaanuaris lisandus uusi töökohti vaid kaheksa. Tööturuameti poolt pakutud töökohtadele läks eelmisel kuul 12 inimest, omal käe leidis töökoha 9 ja ettevõtjana alustas kaks inimest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)