Solistide konkursi grand prix’ võitis Kristel Aaslaid

Solistide konkursi grand prix’ võitis Kristel Aaslaid

 

Nädalavahetusel toimus Saaremaa ühisgümnaasiumis juba 13. korda üleriigiline noorte solistide konkurss, mille peaauhinna võitis Laine Lehto õpilane Kristel Aaslaid, kes esitas laulu “I’m Not Going”. (Pildil koos Tuuli Rannaga, kellega saavutati teine koht ka duettide arvestuses.)

Lisaks võidule said saarlased ka muid auhindu. Kahe päeva peale kokku pälvis parima saarlase tiitli Britta Virves, kes võlus kõiki nii oma hääle kui klaverimänguga. 10.–12. klasside arvestuses saavutas neljanda koha KG huvikooli Inspira laulja Tuuli Rand. Duettide seas pälvisid kolmanda koha Kaia Oidekivi ja Sass Pääsk, kuuenda koha Linda Lapp ja Hanna Martinson, kes kõik on Inspira lauljad.

Grand Prix võitnud Kristel jättis sügava mulje nii žüriile kui ka publikule, kellelt sai marulise aplausi. Noore laulja puhul torkas silma suur emotsionaalsus, millega ta paljudest teistest võistlejatest erines.

Küsides žürii liikmelt Eve Pärnsalult, mis Kristeli puhul määravaks sai, kas tema hääl, liikumine, laulu valik või hoopis midagi muud, vastas Pärnsalu, et nende töö on hinnata esitust kui tervikut. “Võitja puhul oli kõik õige: hääl kandis korralikult, esitus oli mõjuv ning laulu valik eakohane,” ütles ta.

Ta lisas, et seekord žüriil erilisi lahkarvamusi ei esinenud. Kuigi kõigil olid mõned oma lemmikud, langesid nii võitja kui teiste auhinnakohtade puhul žürii liikmete eelistused kokku. Samas kinnitas Pärnsalu, et võistluse tase oli ühtlaselt tugev.

Palju osalejaid

Võistlus on noorte seas jätkuvalt populaarne, seekord võttis osa ligi 85 lauljat, kelle esitusi publik kahel päeval nautis.

Kui kontserti võrrelda varasemate aastate konkurssidega, mida igasuguste muusikateadmisteta tavalise pealtvaatajana vaatamas olen käinud, näis selleaastane kontsert veidi igavam.

Põhjuseks oli minu meelest lugude valik: palju esitatavatest paladest olid väga sarnased ning märgatavalt ei erinenud ka nende esitus. Siinkohal ei saa loomulikult lauljaid süüdistada, kes ei saa ju kuidagi teada, mida konkurendid esitavad.

Sel aastal oli rekordiliselt palju eestikeelseid laule, mis on tegelikult väga oluline ning hea märk. Võistlejaid hindas žürii koosseisus: muusikapedagoogid ja lauljad Mare Väljataga ja Eve Pärnsalu, lauljad Rolf Roosalu, Margus Vaher, Marvi Vallaste, Anna-Liisa Supp. Sarnaselt varasematele konkurssidele saatis lauljaid kolmeliikmeline live-bänd, kus mängisid Hain Hõlpus (klahvpillid), Martti Tärn (basskitarr) ja Eno Kollom (löökriistad).


Tulemused:

Grand Prix – Kristel Aaslaid – KG huvikool Inspira
Parim juhendaja – Sirje Medell

5.–6. klass
1. Elise Ustav – Elva laulustuudio
2. Heldur Harry Põlda – Tallinna muusikakeskkool
3. Laura Retti Laos – Toomas Volli laulustuudio
4. Heliis Reinmägi – Fa-diees
5. Karmen Kõrnas – Endla Murdi laulustuudio

7.–9. klass
1. Karoliina Saatpalu – Vanalinna hariduskolleegium
2. Kerli Kivilaan – Viljandi muusikakool
3. Mick Pedaja – Rapla laulustuudio
4. Karmen Rõivassepp – Ülenurme muusikakooli laulustuudio
5. Anette Vetik – Toomas Volli laulustuudio
6. Kristin Kolts – Ülenurme muusikakooli laulustuudio

10.–12. klass
1. Eva-Lotta Vunder – Viljandi muusikakool
2. Liisa Rebane – Rapla laulustuudio
3. Käthi Kivi – Ülenurme muusikakooli laulustuudio
4. Tuuli Rand – KG huvikool Inspira
5. Merilin Kauniste – Endla Murdi laulustuudio
6. Mari Ronimois – Ülenurme muusikakooli laulustuudio

Duetid
1. Kerli Kivilaan, Eva-Lotta Vunder – Viljandi muusikakool
2. Tuuli Rand, Kristel Aaslaid – KG huvikool Inspira
3. Kaia Oidekivi, Sass Pääsk – KG huvikool Inspira
4. Marta Toomla, Martti Laas – Toomas Volli laulukool
5. Kristiin Koppel, Heldur Harry Põlda – Inspira / Tallinna muusikakeskkool
6. Linda Lapp, Hanna Martinson – KG huvikool Inspira

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 152 korda, sh täna 1)