Siseorienteerumine kogub populaarsust

Siseorienteerumine kogub populaarsust

TEEL: Siseorineteerumise ajal võid avastada, et järgmine kontrollpunkt asub näiteks kaugushüppekastis või on peidetud kõrgushüppemattide taha.

Saaremaa orienteerumisklubi (SOK) on tänaseks veidi rohkem kui aasta jooksul erinevatel tervisespordiüritustel siseorienteerumise raja maha märkinud juba neli korda. Viimasel korral Kuressaare spordikeskuses saadi tunni aja jooksul kirja 77 tulemust.

Kui õues on külm ja orienteerumisest metsas midagi välja ei tule, saab seda edukalt teha ka ruumis sees. Alternatiivide otsimine suvisele orienteerumisele ajendaski entusiaste taolist vormi kasutama. Eestis on siseorienteerumise eestvedaja kõrgushüppe olümpiavõitja Jüri Tarmak.

Siseorienteerumist harrastatakse peamiselt spordihallides, kuhu lintide abil märgitakse maha labürint, milles asuvad läbitavad kontrollpunktid.
Kaardi järgi tuleb läbida kõik punktid kindlas järjekorras. Piirdeid mujalt kui kaardile märgitud läbipääsude kaudu ületada ei tohi.

Saaremaa orienteerumisklubi presidendi Mait Musta sõnul on Saaremaal siseorienteerumist tehtud peamiselt tervisesportlastele suunatuna.
Mujal Eestis toimuvad ka mitmed karika- ja meistrivõistlused. Saaremaal on lisaks Kuressaarele siseorienteerumist korraldatud ka Aste koolis, kus töötab SOK-i liige Peeter Ramst.

Samas ei pea siseorienteerumisel piirduma vaid spordihallidega, vaid võib kasutada ka erinevaid hooneid. Nii näiteks tutvustati ala ETV saates “Paar”, kus rada oli maha märgitud telemajja.
Mait Musta arvates on siseorienteerumise näol tegemist huvitava alaga, mis sobib igale vanusele.

Samas on raja väljamõtlemine ja mahamärkimine paras pähkel korraldajatele. Mait Must märkis, et viimati läks spordikeskuse kergejõustikuhallis 30 punktiga raja mahamärkimiseks aega üle kolme tunni.

Spordikeskusesse märgitud raja täpset pikkust Must öelda ei osanud, kuid kiirematel läks kõigi punktide läbimiseks aega 11 minutit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)