Korsten põles samal päeval kaks korda

Korsten põles samal päeval kaks korda

TULEKAHJU TURU TÄNAVAL: Katkisest korstnajalast sai alguse põleng, mille tagajärjel sai kannatada vahelagi ja esimese korruse korteri sein. Kuigi sündmuskohal käis ka kiirabi, inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

Laupäeval said päästjad kaks väljakutset Kuressaare linna Turu tänava korterelamusse, mille korstnajalas süttis tahm. Inimesed kannatada ei saanud. Päästjad võtsid lahti kahe ruutmeetri ulatuses seina ja lage, korterid said ka veekahjustusi.

Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremetsa sõnul said päästjad esimese väljakutse Turu tänava elumajja laupäeva päeval kell 13. Põhjuseks oli tahmapõleng suitsulõõris.

“Päästjad valvasid, kuni põleng oli lõplikult kustutatud,” ütles Saaremets, kelle sõnul oli tegemist vana ja katkise korstnajalaga.
Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe sõnul on tahmapõlengu põhjuseks ikka pühkimata korstnajalg.

“Kui korstnajalga ei pühita puhtaks, siis on oht, et tekib tahmapõleng,” märkis ta, lisades, et päästjad valvasid, kuni tuli korstnas kustub, ja palusid majaelanikel olla tähelepanelik, sest korstnajalg oli kaetud ehitusmaterjalidega ja võis tekkida oht, et kusagil lagede vahel hakkab midagi hõõguma.

Teine väljakutse tuli paari tunni pärast

Kell viis tuligi samalt aadressilt uus väljakutse, et maja on suitsu täis ja seda imbub lae vahelt. Kohale ruttas neli tuletõrjeautot ja operatiivkorrapidaja. Igaks juhuks kaasati ka kiirabi, kuid seda õnneks keegi ei vajanud.

“Tulekahjust teavitati päästjaid õigeaegselt ja tänu sellele õnnestus ära hoida suurem kahju,” ütles Margus Lindmäe, kellele tegi rõõmu, et tubades olid üleval suitsuandurid.

Päästjad avasid kahe ruutmeetri ulatuses vahelage, tule avastamiseks ja kustutamiseks tuli lahti võtta ka esimese korruse korteri sein umbes kahe ruutmeetri ulatuses.

Kuna korstnajalg oli vana ja päästjad avastasid pärast ehitusmaterjali eemaldamist selles ka augu, siis soovitasid nad majaelanikel halvas seisus korstnajalg remontida ja alles seejärel seal uuesti tuld teha.

Lindmäe sõnul oli salakavala põlengu põhjuseks see, et korstnajalg oli kaetud paljude erinevate ehitusmaterjalidega ega vastanud tänapäeva nõuetele. Samuti oli mitme korteri elanike poolt kasutatav korstnajalg puhtaks pühkimata.

Miks tulekahju üldse alguse sai, peab välja selgitama uurimine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)