Kesknõmme sadama arendus sai hoo sisse (1)

SA Kesknõmme Jahisadam alustab keskkonnamõju strateegilist hindamist ja detailplaneeringu koostamist, et rajada kunagise Kesknõmme kalakasvatuse maaüksusele väikelaevade sadam ühes hotelli ja konverentsikeskusega.

SA Kesknõmme Jahisadam juhataja Martin Ellervee ütles Oma Saarele, et plaanis on rajada 30 kaikohaga sadam, mis on sõltuvalt looduslikest tingimustest ja süvendustööde mahust võimeline vastu võtma kuni 24 või isegi kuni 36 meetri pikkuseid laevu.

Lisaks ehitatakse 7,4 ha suurusele maaüksusele kahekorruseline hoone, kuhu tuleb konverentsikeskus koos hotelliga. Konverentsikeskus, restoran ja sadamaruumid on kavandatud hoone esimesele korrusele, teisele korrusele tuleb bussitäie rahva jaoks 50–70-kohaline hotell.

Martin Ellervee sõnul ei tohiks hoone olla kõrgem looduslikust puudefrondist ja peaks ikkagi ümbrusega sobituma. “Et ei oleks tegemist mingi monstrumiga kuskil metsade keskel, vaid et ta sulanduks ilusasti sinna,” rääkis Ellervee. Lisaks hakatakse sadamas pakkuma veeatraktsioone (skuuter, veesuusad jne) ja luuakse merelemineku koht kohalikele kaluritele.

Keskkonnamõju hindamise ja detailplaneeringuga loodavad arendajad valmis saada sügiseks, suve lõpus algab sadama projekteerimine ja sadama ehitus läheb plaanide kohaselt lahti järgmisel aastal.

“Seejärel tuleks kohe järgi hotell koos konverentsikeskusega,” lisas Ellervee. Sadamehituse eelarveks on plaanitud kuni 20 miljonit krooni, millele lisandub hotellihoone ehitus.

Kesknõmme Jahisadam SA asutajaliige Sander Kaus on varem Oma Saarele öelnud, et Kesknõmme sadam hakkab kuuluma ühte ketti rajamisel oleva Kakumäe ja Kalana jahisadamaga, millele lisanduvad praegu omandamisel olevad sadamakohad Lätis ja Leedus.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus eraldas möödunud aastal Kesknõmme sadama arendamiseks vajalike uuringute ja strateegiate koostamiseks 500 000 krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 139 korda, sh täna 1)