Pihtla vallavolikogu ei tõstnud vallajuhtide palku (6)

Eile koos olnud Pihtla vallavolikogus loeti esimest korda tänavust vallaeelarvet. Protseduuri käigus võeti vastu otsus mitte tõsta vallavalitsuse töötajate palka ja volikoguliikmete tasu.

“Praegu ei ole mõistlik valitsussektori palka tõsta, seda ei tehta tänasel päeval kusagil,” märkis volikogu eelarvekomisjoni esimees Priit Kuusk.
Siiski saavad riigi poolt lubatud 8-protsendilise palgatõusu kätte valla pedagoogid. Vaid koolijuhid, kellele seadus ei laiene, volikogult palgatõusu ei saa.

Valla töötajatest tegi volikogu erandi väikesepalgalistele töötajatele, lisades nende töötasule 5 protsenti, ning Kõljala mängurühma personalile (8 protsenti).

Eelarveprojekti koostamist iseloomustanud Kuusk nentis, et majanduslangus võib vallale tuua probleeme kas või suureneva töötute hulga näol.

Sestap ei olnud ka eelarve tegemine sama optimistlik kui eelnevatel aastatel ning tulumaksu laekumist arvestatakse näiteks miljoni võrra vähem, kui see oli 2008. aastal ehk siis 10 miljoni krooni asemel üheksa miljonit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)