Maalehe tellijatele Alfred Prassile ja Kalju Aderile naeratas loosiõnn

Kahekümne õnneliku Maalehe tellija hulgas, kellele naeratas loosiõnn saamaks septembri lõpus lugejareisile Sitsiiliasse, on ka kaks saarlast – Alfred Prass Leisist ja Kalju Ader Kuressaarest. Kauaaegne Maalehe tellija ja lugejale Alfred Prass sai rõõmusõnumit kuulda eile Oma Saare ajakirjanikult. Kalju Aderit lehemehel eile tabada ei õnnestunud.

“Ma olen Maalehe pidev lugeja. Tõsi, vahel olen tellimise maha maganud ja ühest või kahest numbrist ilma jäänud, aga nüüd on sõlmitud otsekorraldusleping ja võin olla mureta – leht tuuakse igal nädalal postkasti,” rääkis Alfred Prass.

Maalehe juures võlub Prassi see, et seal on mõõdukalt reklaami ja lood on võrdlemisi asjalikud. Suureks reisimeheks Leisi mees ennast ei pea. Oma Saarele ütles Prass, et võimaluse korral on ta aga alati rännutee ette võtnud. 

Aastaid Leisi vallas kommunaalametit juhtinud ja enne seda Karja ühismajandis insenerina töötanud Alfred Prass ei malda pensionieaski kodus istuda. “Olen nüüd poole kohaga Metsküla surnuaia vaht. Natuke füüsilist tööd kulub minu eas mehele ära. Kalmistul tööd tehes tuleb rahu hinge,” arutles peagi 68-aastaseks saav Prass.

Staažikas Saaremaa meeskoori laulja Alfred Prass on oma kooriga peaaegu kõik kontsertreisid kaasa teinud. Sitsiiliasse sõitu ootab mees suure huviga. Viimasest Maalehest luges ta küll artiklit “Sitsiilia ootab Maalehe lugejaid”, kuid ei võinud sealjuures arvata, et temagi võiks reisiseltskonda kuuluda.

Kuna Sitsiiliagi on saar, pealegi Vahemere suurim, siis tahes-tahtmata annab seda eksootilist paika, kus aastatuhandete vältel kohtunud Euroopa ja Aafrika tsivilisatsioonid, saarelisest seisukohast mingil määral meiegi kodusaarega kõrvutada.

Sitsiiliassegi on iga vallutaja, nii nagu Saaremaalegi, jätnud maha osakese oma elamise kunstist ja arhitektuurist.

Maaleht rahustab: maffia turiste ei ohusta

“Sitsiiliast ei saa kirjutada ilma maffiast juttu tegemata. Just nimelt see nähtus on saarekese maailmakuulsaks, õigemini kurikuulsaks teinud. Kui sitsiillastega maffiast rääkida, muutuvad nad hoobilt kinniseks, kidakeelseks ja umbusklikuks. See on osake ellujäämisinstinktist, mis on sajanditepikkuse maffia ülemvõimu ajal välja kujunenud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)