Kliendi kontolt kadus raha (15)

Saaremaa noormehe väitel kadus tema Swedbanki kontolt kaks kuud tagasi 40 000 krooni, mida pank pole tänaseni tagastanud.

Tarvil (nimi muudetud – toim) oli Ühispangas kinnine arve, millele kogunes kümneid tuhandeid kroone. Ta soovis raha ennetähtaegselt kätte saada ja otsustas summa kanda üle oma Swedbankis olevale kontole.

“Ühispangast kanti raha ilusasti Hansapanka (nüüd Swedbank – toim) üle, korra oli raha arvel, kuid siis enam mitte,” rääkis Tarvi kaks kuud tagasi alanud sündmuste ahelast. Noormehe sõnade kohaselt hakkas ta uurima, kuhu ta raha sai, kuid korduvatele järelepärimistele vaatamata seda raha tal uuesti oma arvele saada ei õnnestunud.

Selguse ja abi saamiseks olevat noormees enda väitel Kuressaare pangakontoris lubanud, et pöördub politsei poole. “Pank ei tahtnud, et ma politseisse lähen, ning tunnistas, et see on nende enda viga,” rääkis mees, kelle sõnul hakati asja pangas uurima ja väideti koguni, et raha võis enda arvele kanda mõni panga töötaja. Noormees kinnitas Oma Saarele, et andis asja uurimiseks politseisse.

“Kuresaare politseijaoskonda ei ole tehtud avaldust Swedbanki vastu,” ütles eelmisel nädalal Oma Saarele Kuressaare politseijaoskonna pressiesindaja Ülle Laas.

Kas klient kardab?

Kas ja mis täpselt juhtus, ei ole teada, sest pärast ütluste andmist Tarvi enam telefoni vastu ei võtnud. Päev hiljem pöördus ta Oma Saare poole palvega, et lugu veel ajalehes ei avaldataks.

“Hoidke see lugu alles, aga kuni mul raha veel käes ei ole, tahaksin, et see lugu enne käiku ei läheks, kui politsei oma töö on lõpule viinud,” olid tema sõnad. Mõni päev hiljem ei olnud noormehel loo avaldamise vastu enam midagi, kuid siis ei olnud ta taas enam kindel.

Swedbank vaikib

Kontrollimaks, kas mehe sõnad vastavad tõele ja kas selline juhtum tõepoolest Kuressaare pangakontoris aset leidis, pöördus Oma Saar küsimustega Swedbanki Kuressaare ja Orissaare kontorite juhataja Ave Reimaa-Lepiku poole, kes sai küsimused juba möödunud nädala teisipäeval.

Telefoni teel ütles Reimaa-Lepik, et kui midagi sellist oleks juhtunud, siis oleks see kindlasti ka temani jõudnud. Ta küsis täiendavat infot, lubas seejärel asja uurida ja hiljemalt reede (16. jaanuari) hommikuks vastata.

Reedel aga saabus Oma Saare meeldetuletuse peale Reimaa-Lepiku meiliaadressilt automaatselt saadetud vastus, et juhataja on kontorist väljas. Kuni eilseni polnud Swedbanki esindaja noormehe väidet ei kinnitanud ega ümber lükanud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 51 korda, sh täna 1)